بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

افغانستان و مدرنیته (تعامل یا تقابل)

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : عوضعلی سعادت

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1924810003022
3,600 3,240 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی در قلمرو جامعه شناسی سیاسی است که با هدف مطالعه روند تجددخواهی جامعه افغانستان و شکست های پی درپی آن، در تعامل با مدرنیته غربی، تدوین یافته است. روش نگارنده از نوع تحلیل محتوا است؛ به این معنا که ابتدا از چگونگی ورود مدرنیته غربی و واکنش های جامعه افغانستان در مواجهه با آن، با مراجعه به اسناد و کتاب های تاریخی در این باره، به صورت توصیفی بحث شده و سپس با استفاده از این داده ها و به کمک چارچوب نظری، دلیل عدم استقرار مدرنیته غربی در افغانستان، تبیین گردیده است. وی معتقد است که حاکمان نوگرا و بسیاری از تجددخواهان افغانستان، نگاهی سطحی به مدرنیته و ساختار جامعه خود داشته اند؛ زیرا بدون توجه به تضاد میان دو نظام معنایی مدرنیته و جامعه این کشور، درصدد اجرای مولفه های مدرنیته برآمده اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط