loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

با امام سجاد علیه السلام 4: سلام ای ماه زیبا

برگرفته از دعای چهل و سوم صحیفه ی سجادیه

ناشر جمال

نویسنده غلامرضا حیدری ابهری

تصویرگر الهام ارکیا

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 12

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 19261 10003022
15,000 14,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در جهان بینی اسلامی و قرآنی، همه ی هستی و تک تک موجودات و تمام آفریده های بزرگ و کوچک خدا و یک پدیده های طبیعی ، نشانه ای از وجود خدای مهربان و جلوه ای از دانش و حکمت وعظمت اوست. مطالعه ی جهان آفرینش و تفکر در نظم حاکم بر هستی ،باعث آفزایش ایمان آدمی و روشن شدن ضمیرانسان می گردد. توجه قرآن کریم به آفریده های همچون ماه و خورشید و ستارگان و گیاهان و درختان و عنایت این کتاب آسمانی به پدیده هایی مانند تغییر فصلها و ماهها وآمد و رفت شب و روز وحرکت باد نیز به خاطر همین اثر معرفتی و تربیتی است. آشنا ساخت کودکان با خدای بزرگ و ایجاد دوستی میان آنان و پروردگار جهان، در ضمن آشنا کردن آنان با آفریده های خدا، بهتر و آسان صورت می پذیرد.استفاده ازاین شیوه، برای کسانی که مایلند قلب فرزند خود را با چراغ تابناک توحید نورانب سازند،لازم است. این کتاب دعای چهل وسوم صحیفه سجادیه است. حضرت سجاد این دعا را به شکل گفته گوباماه بیان فرموده است.که در کتاب سلام ای ماه زیبا این حالت حفظ شده است. امام زین العابدین(ع) دراین دعای پرفضای تازه ای را به روی ما می گشاید و ضمن توجه دادن به شگفتی آفرینش ماه، ما را به این نکته ی اساسی توجه می دهد که همه ی هستی از خدا فرمان می برد و آدمی نیز باید هماهنگ با همه هستی ،فرمانبر خدا باشد. از نگاه امام چهارم (ع) بندگان خدا، حرکت برخلاف مسیر رود نیست، بلکه اطاعت از پروردگار دقیقا حرکت همسو با ورد خروشان طبیعت وهماهنگی با انبوه آفریده های خداست که در کار خود، از خدا فرمان می برند. نمونه ای از اطاعت طبیعت از خدای بزرگ را در حرکت منظم ماه و طلوع و غروب تماشایی آن می توان دید که موضوع دعای چهل وسوم صحیفه سجادیه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما