فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

تاریخ تحلیلی اسلام از آغاز تا نیمه نخست سده چهارمنوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 8
تعداد صفحات: 394
وزن(گرم): 545
تاریخ ثبت: شنبه 17 آبان 1393
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 21 شهریور 1396
کد : 19594
تعداد بازدید: 2006
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

200000 ریال
معرفی کتاب
تاریخ تحلیلی اسلام به قلم دکتر شهیدی نخستین بار در سال 1362 توسط مرکز نشر دانشگاهی منتشر و چندین بار تجدید چاپ شد. در سال های اخیر نیز شهیدی تحلیل تاریخ اسلام را ادامه داده و به بررسی سقوط امویان و به قدرت رسیدن عباسیان تا نیمه نخست سده چهارم پرداخت.

چاپ جدید تاریخ تحلیلی اسلام به موقعیت جغرافیایی عربستان و اوضاع اجتماعی - سیاسی آن پیش از اسلام، ظهور اسلام، آغاز درگیری ها، خلافت پس از پیامبر (ص)، حوزه اسلامی پس از شهادت حضرت علی (ع)، امویان، مروانیان و سقوط امویان و به قدرت رسیدن عباسیان می پردازد.

سیدجعفری شهیدی درباره چگونگی شکل گیری این کتاب در مقدمه کتاب آورده است: سال ها پیش کتابی مختصر در تاریخ اسلام نوشتم تا علاقه مندان به این فن، خاصه دانشجویان را راهنمایی باشد. آن چه در آن کتاب فراهم آمد تحلیل حادثه هایی بود که از زمان مبعوث شدن رسول اکرم(ص) تا پایان حکومت امویان پدید آمد، از آن پس تتبع و بحث ادامه یافت تا به سالیانی چند پس از سده سوم (عصر نخستین دولت عباسیان) کشید.

در یادداشت پشت جلد «تاریخ تحلیلی اسلام» سیدجعفر شهیدی می خوانیم: آن چه در این مجموعه فراهم آمده، تنها گزارشی از آن چه رخ داده نیست، در حد توانایی کوشش شده است تا آشکار شود آن چه رخ داد، چرا رخ داد و پیامد آن چه بود.


مولف
سید جعفر شهیدی
سید جعفر شهیدی (۱۲۹۷ بروجرد - ۲۳ دی ۱۳۸۶ تهران)، مورّخ، ادیب و پژوهشگر ایرانی بود.[۱] وی از شاگردان برجستهٔ استاد دهخدا و علامه فروزانفر بود و از او در حدود ۱۵ کتاب و تألیف حدود ۱۲۰ مقاله به یادگار مانده‌است. وی در سال ۱۳۸۵ هجری خورشیدی به خاطر نگارش کتاب تاریخ تحلیلی اسلام برندهٔ جایزه کتاب سال ایران شد. دکتر شهیدی در صبح یکشنبه، ۲۳ دی ۱۳۸۶ در تهران دیده از جهان فروبست. پیکر وی صبح روز چهارشنبه بیست و شش دی ۱۳۸۶ از برابر بنیاد لغتنامه دهخدا به سمت داشنگاه تهران تشیع شد. سیدجعفر شهیدی فرزند …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!