فراخوانی فراخوانی ...

شکاکیت و طبیعت گرایی

301 بازدید

مولف : پیتر فردریک استراوسون

مترجم : مازیار چیت ساز

ناشر کتاب : حکمت

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : پیتر فردریک استراوسون

مترجم : مازیار چیت ساز

ناشر کتاب : حکمت

وزن(گرم) : 185

شابک : 978-964-244-101-3

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 129

تاریخ ثبت : یکشنبه 18 آبان 1393

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 17 دی 1393

کد : 19654

80,000 ریال 72,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
هنگامی که استراوسون در نوشته حاضر تردیدهای شکاکانه را ناواقعی توصیف می کند، منظورش این است که آن ها «در برابر نیروی طبیعت، و در برابر گرایش ما به باور کردن که به صورت طبیعی در ما کار گذاشته شده است، بدون قدرت هستند.»
سر پیتر فردریک استراسون (2006-1919)، فیلسوف مشهور بریتانیایی و جایگزین گیلبرت رایل در دانشگاه آکسفورد، که شعر می گفت و کتاب شعر هم داشت، زمان مرگش یکی از برجسته ترین فیلسوفان معاصر بود. شکاکیت و طبیعت گرایی پنجمین کتاب استراسون است که برای سال ها در دسترس نبود. او وقتی این کتاب را نوشت، اوج دوره کاری اش را در آکسفورد می گذارند. و این کتاب بازتاب عمیقی است از دو مسئله کلاسیک فلسفی. بر مبنای سخنرانی هایی که در 1983 در دانشگاه کلمبیا ایراد شد.
استراوسون بحثی از شکاکیت را آغاز می کند، بحثی که او آن را به صورت پرسش از کفایت مبانی ما به باورهای گوناگون تعریف می کند. او به هیوم و ویتگنشتاین نزدیک می شود تا استدلال کند ما باید بین دو نوع طبیعت گرایی تمایز قائل شویم- «شدید» یا علمی و «ملایم» یا انسانی. استراسون در این کتاب که حجمی هم ندارد عمیق ترین پرسش های فلسفی را به چالش می گیرد و تمام فصل های کتاب به چندین مسئله می پردازد که در آنها تردیدهای فلسفی نقش مهمی ایفا می کند؛ به طور مشخص ماهیت برهان های استعلایی، عینیت فلسفه اخلاقی، اشیاء ذهنی و فیزیکی و وجود اشیاء انتزاعی.
مخاطبان فارسی زبان پیش از این به واسطه کتاب های «فلسفه نوین بریتانیا» و «گفت وگو با فیلسوفان تحلیلی» با این فیلسوف آشنا شده اند. و حالا «طبیعت گرایی و شکاکیت» فرصت دیگری است برای آشنایی با اندیشه این فیلسوف شاعر.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر