فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

شکاکیت و طبیعت گراییناشر کتاب : حکمت
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 129
وزن(گرم): 185
شابک:
978-964-244-101-3
تاریخ ثبت: یکشنبه 18 آبان 1393
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 17 دی 1393
کد : 19654
تعداد بازدید: 240
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

80000 ریال
72000 ریال
معرفی کتاب
هنگامی که استراوسون در نوشته حاضر تردیدهای شکاکانه را ناواقعی توصیف می کند، منظورش این است که آن ها «در برابر نیروی طبیعت، و در برابر گرایش ما به باور کردن که به صورت طبیعی در ما کار گذاشته شده است، بدون قدرت هستند.»
سر پیتر فردریک استراسون (2006-1919)، فیلسوف مشهور بریتانیایی و جایگزین گیلبرت رایل در دانشگاه آکسفورد، که شعر می گفت و کتاب شعر هم داشت، زمان مرگش یکی از برجسته ترین فیلسوفان معاصر بود. شکاکیت و طبیعت گرایی پنجمین کتاب استراسون است که برای سال ها در دسترس نبود. او وقتی این کتاب را نوشت، اوج دوره کاری اش را در آکسفورد می گذارند. و این کتاب بازتاب عمیقی است از دو مسئله کلاسیک فلسفی. بر مبنای سخنرانی هایی که در 1983 در دانشگاه کلمبیا ایراد شد.
استراوسون بحثی از شکاکیت را آغاز می کند، بحثی که او آن را به صورت پرسش از کفایت مبانی ما به باورهای گوناگون تعریف می کند. او به هیوم و ویتگنشتاین نزدیک می شود تا استدلال کند ما باید بین دو نوع طبیعت گرایی تمایز قائل شویم- «شدید» یا علمی و «ملایم» یا انسانی. استراسون در این کتاب که حجمی هم ندارد عمیق ترین پرسش های فلسفی را به چالش می گیرد و تمام فصل های کتاب به چندین مسئله می پردازد که در آنها تردیدهای فلسفی نقش مهمی ایفا می کند؛ به طور مشخص ماهیت برهان های استعلایی، عینیت فلسفه اخلاقی، اشیاء ذهنی و فیزیکی و وجود اشیاء انتزاعی.
مخاطبان فارسی زبان پیش از این به واسطه کتاب های «فلسفه نوین بریتانیا» و «گفت وگو با فیلسوفان تحلیلی» با این فیلسوف آشنا شده اند. و حالا «طبیعت گرایی و شکاکیت» فرصت دیگری است برای آشنایی با اندیشه این فیلسوف شاعر.


مولف
پیتر فردریک استراوسون
پیتر فردریک استراوسون در سال ۱۹۱۹ در لندن متولد شد و در سال ۱۹۳۷ به کالج سنت جونز در آکسفورد آمد و به تحصیل فلسفه مشغول شد. او به فلسفه زبان، متافیزیک، معرفت شناسى و تاریخ فلسفه توجهى خاص داشت اما نظریات مشهورش در فلسفه منطق و فلسفه تحلیل زبانى بود. استراوسون تمایزى را میان دو نوع متافیزیک یعنى «توصیفى» (descriptive) و «تجدیدنظر کننده» (revisionary) قائل بود. از منظر او متافیزیک توصیفى به مرزهاى مفهومى زبان طبیعى مى پردازد و متافیزیک نوع دوم بر اصلاح این مرزها تاکید دارد. او معتقد بود از طریق کندوکاوهاى …ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!