فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

فلسفه سیاسی اسلامی در غربنوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 320
وزن(گرم): 485
تاریخ ثبت: شنبه 1 آذر 1393
تاریخ ویرایش: یکشنبه 2 آذر 1393
کد : 20144
تعداد بازدید: 335
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

100000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب پایان نامه دکترای نویسنده بوده و برگزیده کتاب سال حوزه است.
در فصل نخست به تاریخ و صورت بندی اثر اشاره شده است که در آن به تاریخ مطالعه فلسفه سیاسی اسلامی در غرب و صورت بندی مطالعه فلسفه سیاسی اسلامی در غرب اشاره شده است.
مطالعه تاریخی فلسفه سیاسی اسلامی از بخش های دیگر این کتاب است که به فلاسفه غربی که در ارتباط با فلسفه سیاسی اسلامی کار کردند، اشاره شده است.
فصل سوم مطالعه تفصیلی فلسفه سیاسی اسلامی است که به اساتید بزرگی در این فصل اشاره شده و فصل چهارم مهم ترین مطالعه انتقادی فلسفه سیاسی اسلام است.
مطالعه فلسفه سیاسی اسلام در غرب مربوط به دوره معاصر به ویژه نیم قرن اخیر از بخش های دیگر این کتاب است که در این زمینه اندیشمندان غربی آثار متعددی داشتند که عمده آنها نیازمند محافل علمی و نقد و بررسی است.
با بررسی آثار می توان چهار رهیافت تاریخی، تفسیری، انتقادی و توصیفی را شناسایی و صورت بندی کرد.
رهیافت تاریخی نخستین رهیافتی است که اعتقاد به اصالت فلسفه سیاسی اسلامی ندارد و بر اساس این رهیافت فیلسوف اسلامی نقشی در تولید فلسفه سیاسی ندارد، بلکه مقلد آموزه های اسلامی و متاثر از آن است.
مشکل اصلی ره یافت تاریخی صرفا فهم نادرست آموزه های اسلامی نیست، بلکه در مورد فلسفه سیاسی نیز فهم ناقص و عمدتا با واسطه و متاثر از ره یافت مدرن دارد.
ره یافت انتقادی با نقد ره یافت تفصیلی به نفی فلسفه سیاسی اسلامی می رسد که می کوشد که خود را مجزا از دو رهیافت پیشین بداند و در نهایت پیوند مشترکی با رهیافت تاریخی پیدا می کند.
بخش پایانی رهیافت توصیفی است که آخرین رهیافتی است که استقلال و موضوع مشخص و منسجم ندارد.


مولف
محسن رضوانی
تحصیلات پایه ایشان(1356- 1367): 1. ابتدایی؛ سال اول تا چهارم، مدرسه ایثار جویبار؛ سال پنجم، مدرسه ناصر خسرو بابلسر؛ (1361) 2. راهنمایی؛ سال اول، مدرسه آیت الله طالقانی بابلسر؛ سال دوم و سوم، مدرسه شهید علی پور بابلسر؛ (1364) 3. دبیرستان؛ سال اول، مدرسه شهید باهنر بابلسر؛ سال دوم، سوم و چهارم در جبهه و مجتمع آموزشی رزمندگان؛ دیپلم رشته فرهنگ و ادب؛ (1367) حضور در جبهه و جانبازی ایشان (1365- 1367): 1. حضور در جبهه؛ به مدت 5/14 ماه، در پنج مرحله: مرحله اول: فاو (ام القصر) مرحله دوم: شلمچه (عملیات کربلای پنج) …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!