بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

در تکاپوی بهشت زمینی

ناشر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده محمد جبارپور

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2036110003022
6,000 5,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در بخشی از مقدمه ناشر آورده شده:
«کتاب حاضر شرحی است بر سرفصلی به عنوان غرب شناسی. با این رویکرد غرب شناسی نه شناخت دیگران که شناخت ساحات حاکم بر ضمیر ناخودآگاه ما بواسطه فضای اندیشه ای حاکم بر تاریخ است. این اثر در تلاش است، خواننده محترم را با ضرورت، چیستی و ماهیت حوزۀ مطالعاتی غرب شناسی آشنا کرده و بطور اجمالی تبیین نماید؛ برای خروج از بن بست هویتی حاکم بر دستگاه فکری و فرهنگی حال حاضر چه باید کرد. امید آن که مطالعه کتاب حاضر بتواند گره گشای سوالات پنهان شده در ذهن خواننده محترم باشد و از این طریق خواننده محترم را در راستای حل تعارض تعامل سنت و مدرنیته یاری نماید. آنچه این اثر را از سایر آثار پیرامون موضوع غرب شناسی متمایز می سازد؛ تدوین آن برای مخاطبان فرهیخته و دانشگاهی به ویژه دانشجویان است که از یک سو اتقان محتوا و علمی بودن را می طلبد و از سوی دیگر ایجاز و سلاست بیان؛ که گرچه جمع این دو دشوار است اما نگارنده نهایت اهتمام خود را در این راستا به کار بسته است، امید آنکه مورد رضایت حضرت حق و استقبال فرهیختگان گرامی قرار گیرد.»

«حال این پرسش مطرح می شود که چرا این تمدن در گذشته به وجود نیامده بود؟ آیا دلیل اینکه برای مثال تلویزیون قبلاً به وجود نیامده بود، این است که در آن دوران عقلانیت و علم بشر به این سطح نرسیده بود؟ اگر چنین است، پس چرا اهرام ثلاثه مصر و یا حتی آثار تاریخی ای که از قرن ها پیش در کشور خودمان وجود دارد(مانند بناهایی که در اصفهان هست) به گونه ای است که ما در حال حاضر با این علوم امروزی خود نیز نمی توانیم به این ابزار برسیم؟ این مسأله به قدری اهمیت دارد که حتی برخی از محققین قائل به این نظر هستند که علمای آن دوران به علومی دست یافته بودند که ما پس از قرن ها هنوز به آن سطح نرسیده ایم.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما