فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

حدیث روزگار 11: خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره آیت الله علی مشکینیناشر کتاب : کلبه شروق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1392
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 148
وزن(گرم): 203
تاریخ ثبت: چهارشنبه 12 آذر 1393
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 13 آذر 1393
کد : 20555
تعداد بازدید: 107
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

35000 ریال
معرفی کتاب
سابقۀ آشنایی استاد خسروشاهی با آیت‏ الله مشکینی به 60 سال پیش باز می ‏گردد و ایشان در مدت این آشنایی، مقاطع حساسی از مبارزه علیه رژیم پهلوی را نیز همراه با آن فقیه مجاهد طی کرده است. این کتاب از یک مقدمه، گفتگوی مفصل درباره زندگی و مبارزه آیت ‏الله مشکینی، پیوست ها و ضمایم تشکیل شده است که بیانگر گوشه‏ هایی از زندگی این عالم مجاهد و برخی حوادث و مسائل تاریخی معاصر ایران، به ویژه تاریخ حوزه علمیه قم است.

بخش اول کتاب که حجم قابل توجهی از کتاب را به خود اختصاص داده، حاصل گفتگوی استاد با ویژه ‏نامه مردادماه 1391 روزنامه «جوان» است که به مناسبت سالگرد رحلت آیت‏ الله مشکینی منتشر شد. استاد در این گفتگو خاطراتی از نماز جمعه آیت‏ الله محمدعلی اراکی، حاشیه‏ های کتاب «شهید جاوید»، مواضع آیت ‏الله مشکینی درباره دارالتبلیغ اسلامی، مبارزات آیت ‏الله مشکینی علیه رژیم پهلوی، نقش آیت ‏الله مشکینی در اعلامیه‏ های علیه رژیم پهلوی، اختلافات آیت ‏الله مشکینی و آیت ‏الله شریعتمداری، نامه ‏های آیت‏ الله مشکینی به دوستان و علما، سوابق اجرایی و عملکرد آیت ‏الله مشکینی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ماجرای گله امام خمینی از آیت ‏الله کاشانی، علت و ارزش ترجمه آیت ‏الله مشکینی از قرآن کریم و در نهایت بررسی خدمات علمی، آثار و تألیفات و شاگردان آیت ‏الله مشکینی بیان می ‏کند.

به دنبال انتشار بخشی از خاطرات استاد خسروشاهی درباره آیت ‏الله مشکینی در این ویژه ‏نامه، عده‏ ای از مخاطبان و طلاب جوان حوزه علمیه قم طی تماس ‏های متعدد و طرح سئوالاتی جدید، خواستار توضیحات بیشتر استاد درباره دیدگاه ‏های آیت ‏الله مشکینی درباره کتاب «شهید جاوید» و دارالتبلیغ اسلامی و بررسی نظر جامعه مدرسین در این موارد و دیدگاه آیت ‏الله مشکینی درباره مسأله قمه‏ زنی شدند که جواب ‏های استاد به همراه زندگی خودنوشت آیت ‏الله مشکینی، در بخش دوم کتاب یعنی پیوست ‏ها آمده است تا نکات تاریخی مهم و حساس از تاریخ معاصر و حوزه علمیه قم فراموش نشود. در انتها هم اسناد سیاسی و بعضی از مکتوبات تاریخی و نامه ‏های منتشر نشده آیت ‏الله مشکینی یا مرتبط به ایشان در این کتاب منتشر شده است.


مولف
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!