فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه آثار سید جمال الدین اسد آبادی - جلد سوم: ضیاء الخافقین

421 بازدید

تحقیق و تنظیم کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

تحقیق و تنظیم کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

زبان کتاب : عربی

وزن(گرم) : 594

شابک : 964-92729-3-3

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1379

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 263

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 18 آذر 1393

تاریخ ویرایش : یکشنبه 29 مهر 1397

کد : 20811

60,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
ماهنامه عربی- انگلیسی «ضیاء الخافقین» پس از تبعید ناجوانمردانه سید از ایران در رجب 1309- فوریه 1892، در لندن پایه گذاری شد. این مجله را یک شرکت مطبوعاتی- تجاری انگلیسی به نام کیلبرت در لندن منتشر می کرد که چاپخانه ای مستقل، با امکانات چاپ به زبان های مشرق زمین را داشت.
از این مجله بیش از پنج شماره منتشر نگردید و طبق اظهار نظر تقی زاده و استاد محیط طباطبایی، اصرار دولت ایران باعث شد که دولت انگلیس بر ناشر و چاپخانه فشار بیاورد تا از ادامه نشر آن خودداری کنند.
در این مجله، که بخش انگلیسی آن بعد به طور مستقل چاپ شده، مقالاتی به زبان ترکی و اردو نیز درج می شد.
و با اینکه حضور سید در آن کاملاً روشن است و مقالات بسیاری با امضای صریح مانند : - شیخ جمال الدین الافغانی- جمال الدین، السید، السید الحسینی و یا امضای مستعار : «کهف، قسط» یا «طالب علم» در آن منتشر ساخته است، اما افراد دیگری- اعم از انگلیسی یا از شهروندان دیگر بلاد شرق- در آن مقالاتی دارند و محتوای بعضی از مقالات، از جمله مقاله «الحق المر» که دفاع از سیاست انگلیس است، به خوبی نشان می دهد که نویسنده آن ها، کسانی دیگری بوده اند...
اما همین دفاع ظاهری از سیاست انگلیس هم نتوانست مجله را از تعطیل اجباری، باز دارد و سرانجام، پس از پنج شماره مجله برای همیشه تعطیل گردید.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر