فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه آثار سید جمال الدین اسد آبادی - جلد هفتم: تاریخ ایران و تاریخ افغان

195 بازدید

تحقیق و تنظیم کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

تحقیق و تنظیم کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

زبان کتاب : فارسی - عربی

وزن(گرم) : 572

شابک : 964-92729-8-4

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1379

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 247

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 18 آذر 1393

تاریخ ویرایش : یکشنبه 29 مهر 1397

کد : 20817

60,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
همانطور که می دانیم، بیشتر آثار سید، «تقریرات» است. یعنی غیر از چند رساله مانند : رساله نیچریه و تاریخ الافغان و تعدادی مقاله، در واقع بیشتر آثار سید را دیگران تحریر و یا تقریر نموده اند که در رأس آن ها، شیخ محمد عبده قرار دارد.
از جمله آثار سید که تقریر گفته های او است، «تاریخ اجمالی ایران» است که متأسفانه تاکنون محققان به آن توجهی نکرده اند، تاریخ مختصر ایران را سید در سال 1303 ه در شیراز بیان نموده و فرصة الدوله شیرازی آن را تقریر نموده است.
سید نصیرالدین فرصه الدوله شیرازی در مقدمه دیوان «دبستان الفرصة» که نخستین بار در هند و سپس در تهران چاپ شده است، می گوید : «شبی جماعتی حاضر بودند و سخن از اصالت ایران بود و استفسار از آن می نمودند که جناب سید تفصیلی بیان فرمودند، خلاصه اش اینست که مرقوم می دارم».
وی سپس تاریخ اجمالی ایران را، به نقل از بیانات سید، به طور ملخص نقل می کند... در این کتاب ، متن آن به همراه تاریخ الافغان سید که تألیف خود او است و بخشی از مخطوط آن، در کتابخانه مجلس نگهداری می شود، در یک جلد منتشر شده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

مسعود پروانه

سلام. ازتون خواهش میکنم تورو خدا آثار سید جمال دین اسد آبادی رو به زبان فارسی و نه زبان عربی در اختیار ما قرار بدید . الان بیش از هر زمان دیگری نیاز به بازخوانی اندیشه های این سید بزرگوار هست اما متاسفانه آثارش عربی و در مواردی عربی فارسی هست. مخصوصا عروه الوثقی که عربی هست اگه بتونید فارسیش رو گیر بیارید من اولین نفری هستم که ازتون میخرم

20 اردیبهشت 1394