بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام (3-2)
  5. مجموعه آثار سید غلامرضا سعیدی 2: جنگ و صلح در قانون اسلام به ضمیمه رسول اکرم (ص) در میدان جنگ

مجموعه آثار سید غلامرضا سعیدی 2: جنگ و صلح در قانون اسلام به ضمیمه رسول اکرم (ص) در میدان جنگ

ناشر : کلبه شروق

نویسنده : مجید خدوری | حمیدالله حیدرآبادی

مترجم : سید غلامرضا سعیدی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 528

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2082010003022
قابل تهیه از مراکز پخش
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این جلد از مجموعه آثار سید غلامرضا سعیدی شامل دو کتاب «جنگ و صلح در قانون اسلام» تألیف دکتر مجید خدوری، دانشمند مسیحی عراقی و «رسول اکرم(ص) در میدان جنگ» تألیف پروفسور دکتر حمیدالله حیدرآبادی، مقیم پاریس است که پس از ویرایش کامل همراه با دو مقدمه استاد خسروشاهی به چاپ رسید.

بخش نخست این کتاب که به قلم مجید خدوری، استاد علوم شرقی دانشگاه هایکنس نوشته شده، تحقیق دقیق و مبسوطی است که با استناد به مدارکی در زمینه جنگ و صلح بر اساس قوانین و مقررات اسلام تألیف شده است.

مؤلف در مقدمه کتاب نوشته است:«مقصد و هدف بحث حاضر، تنظیم و احیای نظریه اصولی قضایی اسلام و همچنین بحث و فحص درباره قوانینی است که بر روابط بین ملل اسلامی با ملل غیر مسلمان، حکومت دارد.»

این کتاب با مقدمهای از استاد خسروشاهی درباره جنگهای صدر اسلام و جنگ های دیگران شروع میشود، سپس مقدمه مترجم و مولف کتاب «جنگ و صلح در قانون اسلام» در آن عنوان می شود. این بخش از کتاب از سه عنوان اصلی و 23 بخش تشکیل شده است که مقاصد اسلامی قانون اساسی، قانون جنگ و قانون صلح عناوین اصلی آن به حساب می آیند.

بخش دوم از هشت فصل تشکیل شده است. توضیحات مقدماتی، بدر یکی از اگرهای تاریخی، احد، جنگ خندق، فتح مکه، جنگهای حنین و طایف، جنگ با یهودیان و اکتشافات نظامی در زمان پیغمبر(ص) عناوین این بخش از کتاب را تشکیل می دهند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط