فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه آثار سید غلامرضا سعیدی 3: محمد علی جناح موسس پاکستان

194 بازدید

مولف : هکتور بولیتو

مترجم : سید غلامرضا سعیدی

نویسنده مقدمه کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : هکتور بولیتو

مترجم : سید غلامرضا سعیدی

نویسنده مقدمه کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 452

شابک : 978-964-7255-26-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1391

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 296

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 18 آذر 1393

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 20 آذر 1393

کد : 20823

62,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
این اثر بیانی از خاطرات محمدعلی جناح به شمار می آید. نویسنده می کوشد علاوه بر ارایه تصویری از شخصیت محمدعلی جناح که به قائد اعظم معروف است، صورتی واقعی از منشا نهضت ها، تضادها و سیر حوادث شبه قاره هند و پاکستان ارایه دهد.

«دوران کودکی در کراچی»، «گفت وگوی اسکندر»، «زناشویی دوم جناح»، «بازگشت به هند»، «هدیه روز تولد»، «وقایع مربوط به 1945 تا 1946»، «تجزیه» و «پرواز به طرف کراچی» مراحل مختلف زندگی جناح اند که فصول عناوین کتاب را شکل می دهند.

در بخشی از کتاب با عنوان «گفت وگو اسکندر» آمده است: «جناح در جلسه کنگره که در ماه دسامبر سال 1907 در شهر "سورت" منعقد شد، حضور داشت. در این جلسه افراطیون به حدی در عقاید ضد انگلیسی آشفته شده بودند که به رهبران اعتدالی کنگره به شدت حمله کردند و یکی از آن ها کفشش را درآورد و به طرف مرد سیاسی محترم و مجربی مانند "سر فیروز شاه مهتاب" پرتاب کرد. پس از وقوع این حادثه نامطلوب نظم جلسه مختل شد و جلسه پایان یافت. جناح در جلسه آوریل سال 1908 که میلیون افراطی اخراج شدند و کنگره هدفش را مبنی بر استقلال و حکومت خودمختاری هند به صورت عضو مستملکات امپراتوری انگلیس اعلام نمود، حاضر بود.»

مولف کتاب جناح را سازنده و بناکننده تاریخ معرفی کرده است که فردی منطقی، شرافتمند، قوی و پر هیمنه بود و هر وقت اشخاص نزدیک او می آمدند، از او می ترسیدند. به اعتقاد مولف، تنها نقص جناح زبان تند او بود که در محاوره بردباری نشان نمی داد و به شدت در اختصارگویی می کوشید. از سایر جهات واجد بزرگترین فضایل و حائر همه شئون رهبری سیاسی بود.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر