loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زخم عتیق: (مجموعه اشعار و نغمات عاشورایی)

همراه با لوح فشرده CD

ناشر شرکت چاپ و نشر بین الملل

گردآورنده کتاب حسین فتحی

شاعر محمدسعید میرزایی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 488

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 21611 10003022
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مقدمه ای که ناشر بر«زخم عتیق» نوشته آورده است: «زخم عتیق، خبر از درد بزرگی است که تاریخ را تحت الشعاع خود قرار داده و قلوب را تسخیر خود کرده است. از بعد عاشورا همه عاشورا، هنر عشق ورزی خود را با آن محک زدند و زانوی ادب بر عظمت صحنه ظهور عشق زدند. هر آن که داغی از این زخم بر جگر دارد نمی تواند آرام بگیرد و هر اثری در عالم از او به جا ماند اثری از آن داغ دارد و محمدسعید میرزایی از قبیله ایشان است. »

محمدسعید میرزایی، مجموعه شعر آئینی «زخم عتیق» را سروده؛ او سبکی نو در قالب غزل کهن به وجود آورده و در «زخم عتیق» با تلفیق غزل و بحر طویل، قالبی نوین ارائه کرده است. «ورودیه» نخستین بخش از این مجموعه شعر است که ما را با حال و هوای کربلا و رویداد مهم و تاثیرگذاری چون عاشورا آشنا می کند:

«ای وای، کاروان به کجا می رود کجا؟ / خورشید رهروان به کجا می رود کجا؟

سرگشته اند قبله نماهای روزگار/ این کعبه روان به کجا می رود کجا؟ »

«طلوع ماه محرم» عنوان بخش دیگری از این مجموعه اشعار است. پس از ان شاعر به شخصیت های مهم در رویداد عاشورا اشاره کرده و به حضرت مسلم بن عقیل، حر، قاسم بن الحسن، علی اصغر، علی اکبر و حضرت ابوالفضل العباس پرداخته است.

«عاشورا، وداع، گودال قتلگاه»، بخش دیگری از مجموعه شعر«زخم عتیق» است. «مصائب کوفه و شام، معبد ترسا، حضرت رقیه و مخمس عاشورایی پیوسته از دیگر بخش های این کتاب است. « زخم عتیق» نیز که نام مجموعه شعر از آن گرفته شده یکی از قسمت های اصلی کتاب را به خود اختصاص داده است.

زخم عتیق

بخش مربوط به نوحه ها و غزل بحر طویل عاشورایی نیز دو قسمت دیگر از «زخم عتیق» هستند. مجموعه ای که از سوی موسسه هنر و ادبیات هلال منتشر شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته تا انها را با اشعار فاخر آئینی آشنا کند.

انتشار کتاب هایی چون «زخم عتیق»، آن هم در این وانفسا که شعرهای سخیف، جایگزین اشعار نغز و پرمعنی شده اند غنیمتی است که جز مخاطبان علاقه مند می تواند در اختیار مداحان قرار گیرد تا آنچه در قالب نوحه خوانده و شنیده می شود اصیل و جاندار باشد.

«زخم عتیق» با یک سی دی همراه است و در قالب کتاب صوتی عرضه می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما