loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حالم خوب نیست

ناشر هیلا

نویسنده فائزه طباطبایی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 21708 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
5,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

زندگی هر یک از ما داستانی است خواندنی و جذّاب. گاه سرشار از غم و اندوه و گاه آکنده از عشق و محبّت. امّا بیشتر وقت ها این هر دو در زندگیِ ما با هم آمیخته اند. اگر همه انسانها با هنر نویسندگی آشنا بودند و داستان زندگی خود را می نوشتند، امروز چه بسیار داستان ها و رمان های خواندنی موجود بود. بسیاری از ما در درون خویش، دنیایی متفاوت با برون داریم و هیچ یک از ما به درستی نمی داند که در اندرون دیگری چه می گذرد؟

فراوانند عشق ها و نفرت ها که در ظاهر کتمان می شود ولی چون خوره به جان هر شخص می افتد و او را می آزارد. دنیای درون بعضی انسان ها بسی بزرگ تر از دنیای برونشان است. در دنیای برون، داستان هایی هر روز تکرار می شود. تولّد و مرگ و دل بستن و دل کندن، تکراری ترین داستان های دنیا هستند. به قول کلیم کاشانی:

بدنامیِ حیات، دو روزی نبود بیش
گویم کلیم با تو که آن هم چسان گذشت
یک روز صرف بستن دل شد به این و آن
روز دگر به کندن دل زین و آن گذشت

درون مایه ی این داستان های تکراری،تنش ها، اضطراب ها، استرس ها، درگیری ها و کشمکش ها از سویی و عشق ها، محبّت ها، دوستی ها، اشتیاق ها و شادی ها از سویی دیگر است. گاه چنان است که ناگفتنی های یک انسان، بسیار بیشتر از گفتنی های اوست چنانکه گفتیم و آنچه یک انسان نمی گوید، مهم تر است از آنچه می گوید. شاید از دکتر شریعتی است که چنین می گوید: «ارزش هر انسان به اندازه ی حرف هایی است که برای «نگفتن» دارد».

کتاب «حالم خوب نیست» نوشته فائزه طباطبایی، خواننده را به عالم فکر و خیال می برد. هر داستانِ این کتاب، بیان ناگفتنی های یک یا چند شخص است. قهرمانانِ این داستان ها، انسان های عجیب و خارق العاده نیستند. عادی هستند چون من و شما. از سنخ آدم هایی که هر روز در اطرافمان می بینیم. با ظواهر معمولی و درونی پیچیده. نویسنده برشی از زندگی آنها را پیش روی ما می گذارد و با روایت پاره ای از کنش ها و واکنش ما را درگیر زندگی شخصیت هایی می کند که شاید برخی ویژگی های درونی آنها با خصوصیات درونی خوانندگان آشنا باشد و خواننده، ناگفتنی های خود را در یکی از داستانهای این کتاب بخواند.

«حالم خوب نیست» چهل و پنجمین کتاب انتشارات هیلا و شامل چهارده داستان کوتاه با حال و هوای شهری است. این کتاب به زندگی آدمهایی می پردازد که هریک از ما احتمالا نمونه هایی شبیه آنها را در پیرامون خود دیده باشیم.

بازی، خاک خیس، کافی شاپ، حالم خوب نیست، نیمکت، کفش های نه چندان تمیز، فردا روز دیگری است، نامه، دیدار نزدیک است، آبی فیروزه ای، موضوع انشا، مطب، تو و وصیت نامه عناوین داستانهای این کتاب را تشکیل می دهند.
منبع: الف کتاب (alef.ir/book)
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-600-5639-35-3
 • سال نشر
  1393
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  رقعی
 • تعداد صفحات
  112
 • ناشر
 • نویسنده
 • وزن
  300
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  دوشنبه 15 دی 1393
 • شناسه
  21708
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما