فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

روش های تربیت اخلاقی در المیزاننوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 528
وزن(گرم): 775
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 7 بهمن 1393
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 7 بهمن 1393
کد : 22363
تعداد بازدید: 318
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

200000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب، پژوهشی در قلمرو اخلاق اسلامی است. هدف اصلی نویسنده، ارائه الگوی تربیتی اخلاقی قرآن و تفسیرالمیزان است که با روش های مختلف خواستند روش های تربیت اخلاقی در المیزان را بازگو کنند.
فصل نخست این کتاب در زمینه کلیات بوده که پیشینه بحث، جایگاه تربیت اخلاقی در نظام اندیشه دینی و گونه های پژوهش در اخلاق در آن طرح بحث می شود.
فصل دوم مفهوم شناسی بوده که مباحث تربیت و اخلاق در آن مطرح شده، فصل سوم طراحی الگوی دسته بندی روش های تربیت اخلاقی نام دارد که دارای مقدماتی است که در این فصل اشاره شده است.
فصل چهارم این کتاب دارای عنوان روش های تربیت اخلاقی در بعد شناخت است که به طور طبیعی در این فصل به اهمیت و جایگاه شناخت، روش های شناختی و روش های ایجابی تربیت اخلاقی در بعد شناخت و مبانی شناخت اشاره شده است.
فصل پنجم روش های تربیت اخلاقی در بعد میل و انگیزه است که مباحثی مانند بحث علم در میل و روش های زمینه ساز شکوفایی، محبت، روش انذار و تبشیر، موانع شکوفایی میل و انگیزه های متعالی و افراط در بهره مندی از لذت های مادی از مباحثی است که در این فصل اشاره شده است.
فصل ششم این کتاب روش های تربیت اخلاقی در بعد عمل بوده که به عمل و ریشه کمالات و سپس به موضوع مهمی مانند روش های ایجابی در بعد عمل می پردازد.
در نهایت این کتاب با موانع عمل که موانع هشت گانه ای است، شامل وسواس شیطانی، غفلت، لذایذ مادی، ترجیح مهم بر اهم، کسالت و تنبلی، محیط و جامعه ناسالم و معاشرت با نااهلان به پایان می رسد.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!