فراخوانی فراخوانی ...

حکمت صدرایی به روایت علامه طباطبایی: مبحث ماهیت شرح نهایة الحکمة

شرح مرحله پنجم نهایه الحکمه

مولف : عبدالرسول عبودیت

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 328

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
130,000 117,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دوران کنونی که هراس می رود که ارتباط نسل کنونی با میراث حکمی گذشته قطع شود، تالیف کتاب برای درک حکمت متعالیه بدون خواندن اسفار ضروری است، یعنی باید کتابی طراحی کنیم که بدون اسفار، درک حکمت متعالیه انجام شود.
در ابتدا تحریر و تلخیص اسفار و دوم تنظیم منطقی مطالب است که این دو گام تا حدی در نهایة الحکمه برداشته شده، ولی گام سوم نگاشتن شرحی مبسوط بر مطالبی بوده تا افراد را از خواندن اسفار بی نیاز کند.
این کتاب در قلمرو حکمت متعالیه است و هدف اصلی نویسنده آن بیان مبسوط مطالب نهایة الحکمه و حتی المقدور حل بخشی از مشکلات آن است.
چیستی ماهیت و جایگاه احکام آن در فلسفه، اعتبارات ماهیت، کلی، جزئی، جنس و احکام آن، نوع و احکام، ترکیب اتحادی ماده و صورت از دیدگاه صدرالمتألهین است. فلاسفه مسلمان مجموعه مسائلی را که با عنوان فلسفه اسلامی مطرح می شود، در سه باب امور عامه یا علم کلی یا الهیات عام، خداشناسی یا الهیات خاص و علم النفس دسته بندی کرده اند. در مجموع این کتاب باب های مختلفی در فضای فلسفه باز کرده و توانسته شرحی بر مسائل و مشکلات پیش روی مخاطبان اسفار باز کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط