بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • سایه ها - جلد اول: مسجد الاقصی

سایه ها - جلد اول: مسجد الاقصی

مجموعه مقالات

ناشر : موسسه انتشاراتی روزنامه ایران

نویسنده : گروه پژوهشی هنری حنیف

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 72

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 225510003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

گروه پژوهشی حنیف در سال 1380 فعالیت های خود را با محوریت تبری در اسلام (دشمن شناسی و دشمن ستیزی) آغاز نمود . هسته این گروه از میان جمعی از دانشجویان علاقمند به تحقیق درباره موضوع یهود و صهیونیسم شکل گرفت . همان طور که همه ی نیروهای عضو حنیف از قشر جوان و دانشجو هستند محصولات گروه نیز متناسب با نیاز و سلیقه قشر جوان و به خصوص دانشجویان، طراحی و عرضه شده که امید است این تلاش ها مورد قبول حضرت امام عصر (عج) واقع شود.
گروه حنیف پس از قریب به هیجده ماه پژوهش مجموعه کتاب های سایه ها را با موضوع کلی تبری (دشمن شناسی و دشمن ستیزی دراسلام) تألیف نموده است. این مجموعه در پنج مجلد آماده طبع گردیده است وسیر مطالعاتی بسیار مناسبی برای علاقمندان پژوهش در این عرصه می باشد. توصیه می شود این مجموعه به ترتیب از جلد اوّل تا پنجم مطالعه شود تا ارتباطات مفهومی بین مقالات بهتر ادراک گردد.

در مقدمه کتاب می خوانیم:
رویکرد قرآن در ذکر وقایعی که از امتهای گذشته نقل می کند، بنابر خصلت هایی که داشتند و عبرت هایی که از آنها باید گرفت متفاوت است. هنگامی که سخن از قوم عاد و ثمود است، بر قدرت و تمدن آنها و در قوم نوح بر لجاجت و سرسختی آنان و در قوم لوط بر فساد اخلاقی آنان تکیه می شود. هر چند عاقبت امر همه آنها یکی است و پرونده تمدن های چند ده یا صدساله آنها با جمله کوتاه «فَصَبَ عَلَیهِم رَبُکَ سَوطَ عَذَاب (پس ناگهان تازیانه عذاب الهی و هلاکت ابدی برآنان فرود آمد.) بسته می شود. اما در این میان بیشترین قومی که در قرآن سخن از آنان رفته، آن هم نه در یک جهت، بلکه اسطوره ای از همه آلودگی ها و فسادهای اعتقادی و اخلاقی و مالی را در یک جا جمع می کند، قوم یهود است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی