loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بوستان معرفت

ناشر موسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج)

نویسنده احمد جمالی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 215

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 22557 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
33,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بوستان معرفت از پنج فصل اصلی مانند توحید، شناخت اهل بیت(ع)، شناخت قرآن کریم، شناخت دنیا و آخرت و شناخت نفس تشکیل شده است.

نظری بر زندگی انسان های معمولی، توحید افعالی انسان ها را متحول می کند، راه های کسب فضائل و پاک شدن از رذایل، توحید صفاتی و شجاعت، توحید صفاتی و محبت پروردگار، اهل بیت(ع) مدبر عالم، اهل بیت(ع) مقسم روزی و اهل بیت(ع) واسطه صعود به سوی خدا از جمله فصل های این کتاب است.

اطاعت، زیارت و ذکر اهل بیت(ع)، اهل بیت(ع) در قرآن، آیه تطهیر، آیه ولایت، سخنی در مورد فاطمه زهرا(س)، قرائت قرآن و تدبر در آن، قرآن کریم تا چه حد قابل شناختن است، وظیفه ما در مقابل روایات چیست، قرآن کریم غفلت را از بین می برد، قرآن کریم در بین امت مسلمان مهجور است، چرا انسان ها از کمال باز می مانند، حقیقت آخرت چیست، چه رابطه ای بین عمل و جزاء وجود دارد، عالم برزخ چگونه عالمی است، جهنم چگونه جایی است، معرفت نفس چیست و معرفت نفس چه آثاری دارد از فصل های دیگر این کتاب است.

در این کتاب مهم ترین و اصلی ترین معارف اسلامی با قلمی روان و قابل فهم بیان شده و در هر یک از بخش های این کتاب به اسرار و معارف دقیقی به طور خلاصه اشاره شده است و لازم است خواننده هر یک از فصل های این کتاب را به آرامی و با صبر و حوصله مطالعه کرده و در مورد مطالب آن به اندازه کافی دقت و تفکر کند تا بتواند لذت درک معارف الهی را در درون خود یافته و از آثار و برکات آنها بهره مند شود.

پیش از وارد شدن به مباحث اصلی باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که باور عقلی و قلبی با یکدیگر تفاوت دارند، عقل مرکز برهان، استدلال و تفکر است ولی قلب مرکز عواطف و احساسات است.

تاثیر واقعی در نفس انسان مربوط به باور قلبی است، یعنی اگر باور عقلی بدون باور قلبی باشد چندان اثر عمیقی در انسان ندارد و نمی تواند انسان را به انجام دادن اعمال مناسب با آن باور قلبی وادار کند، مانند برخی از فلاسفه که انواع معارف الهی را با برهان و استدلال اثبات می کنند ولی به دلیل آنکه نسبت به آنها باور قلبی ندارند، به راحتی مرتکب گناه شده و بر خلاف عقاید خود عمل می کنند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما