loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نیمه پنهان مسیحیت

ناشر بنیاد بعثت

نویسنده محمدحسن قدیری ابیانه

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 168

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

در مقدمه این اثر آمده است:
«إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَةً لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ»[1] (در این، نشانۀ روشنی است برای جمعیّتی که اندیشه می کنند!)

استراتژی واتیکان از زبان جناب پاپ -رهبر کاتولیک­های جهان- در قبال ایران، ترویج کلیساهای خانگی است. آنها به روش­های مختلف در صدد جذب جوانان ایرانی هستند، البته این سیاست مختص ایران نیست، بلکه سیاستی همه جانبه در قبال اسلام و در راستای جنگ تمدن هاست.
این جنگ، از اشغال عراق، افغانستان و کشتار مسلمانان گرفته، تا تخریب مساجد و تجزیۀ کشورهای اسلامی اندونزی و سودان و حاکم کردن حکومت­های سکولار در کشورهای اسلامی و حمایت از اسرائیل و جنایاتش علیه مسلمانان و نیز ترغیب جوانان به پذیرش مسیحیت به عنوان پیش­ شرط کسب ویزای اقامت در غرب و تحریف واقعیت اسلام و تبلیغ علیه آن را در بر می­گیرد.

آنها مسیحیان را صلح­ طلب معرفی می­کنند؛ حال آنکه جنگ اول و دوم جهانی بین مسیحیان درگرفت و ده­ها میلیون نفر در این جنگ کشته شدند.
آنها خود را مخالف خشونت معرفی می­کنند؛ در حالی که به وحشی­ترین روش­های شکنجه برای ترویج مسیحیت روی آوردند. موزه ­های شکنجه در غرب، ابزار و روش ­های شکنجه­ های باورنکردنی به دست کشیشان و راهبه­ ها را به نمایش گذاشته­ اند.[2]

آنها خود را طرفدار گسترش علم معرفی می­کنند؛ اما داستان محکومیت گالیله به اعدام توسط کلیسا به جرم کرویدانستن کرۀ زمین را همگان می­ دانند.
اصولاً پیشرفت در غرب، نتیجه کنارزدن مذهب تحریف شده مسیحیت امروزی است و خود به آن اعتراف دارند.
عده ­ای آزادی شهوت­رانی در غرب را دلیلی برای جذب جوانان غرب زده قرار می­ دهند؛ حال آنکه در مکتب مسیحیت رایج، حتی لذت بردن از روابط زناشویی امری مذموم است و این روابط فقط برای بقای نسل بشر مجاز شمرده شده است و لذا کشیشان و راهبه ها به بهانه اینکه به خدا نزدیک تر باشند، از ازدواج منع شده اند.
حکم حجاب نیز در مسیحیت همچون حکم اسلام است و مطابق با اناجیل، زنان موظفند محجبه باشند و بی­ حجابی موجود در غرب ربطی به مسیحیت ندارد، هرچند امروزه بسیاری از کشیشان خود غرق در فسادند.

دربارۀ درگیری واتیکان در سیاست­ های ضدمردمی، شاید گفته شود که اینها سیاست های قدیمی مسیحیان و واتیکان بوده است؛ لیکن واقعیت این است که امروزه هم سیاست همان است.

امروز پول­ های مسیحیان که به کلیساها اهدا می­ گردد، در بانک واتیکان جمع­ آوری و از جمله در کارخانجات تولید سلاح در آمریکا از جمله در کارخانجات "لاکهید" سرمایه ­گذاری می­شود؛ سلاح­ هایی که برای کشتار مردم و سلطه بر جهان به مصرف می رسد.

از زمان ظهور امپریالیسم آمریکا سیاست­ های واتیکان تحت تأثیر و نفوذ کاخ سفید بوده و در زمان هیتلر و موسولینی نیز واتیکان و کلیساهای آن حامی نازیسم و فاشیسم بوده­ اند و در زمان استعمار نیز کلاً کلیسا پیش­قراول و همراه استعمار در سلب آزادی و استقلال ملت ­ها نقش اساسی ایفا کرده است. حتی پاپ فعلی نیز خود جزو سپاهیان هیتلر بوده و از آنها حمایت کرده است.

ممکن است گفته شود که اصل مسیحیت با آنچه مسیحیان و واتیکان و کلیساها در گذشته و حال انجام می دهند، متفاوت است. موضوع این کتاب در مورد اصل مسیحیت از نظر دیدگاه­ ها و نه صرفاً عملکردهاست. لذا در اینجا علاوه بر اشاراتی به فساد گستردۀ کشیشان و تجاوزهای آنها به کودکان -که امروزه امری عادی و البته تیتر روزمره رسانه­ های غربی است- بر اصل مکتب مسیحیت اشاراتی داریم.

البته مسیح(ع) از دیدگاه اسلام پیامبری اولوالعزم است و قرآن معجزات بیشتری نسبت به انجیل برای آن حضرت قائل است.
یک مسلمان نمی­ تواند مسیح (ع)را نفی کند و اصولاً اسلام ادامۀ مسیحیت راستین و در امتداد آن است؛ لیکن انجیل امروزۀ مسیحیان سال ها و در مواردی قرن ها پس از حضرت مسیح(ع) به رشتۀ تحریر در آمده است؛ آن هم به زبان یونانی و در غرب؛ در حالی که زبان حضرت عیسی(ع) آرامی بوده و در فلسطین (خاورمیانه) می­ زیسته است و لذا تحریفات زیادی در آن صورت گرفته است.

در کتاب حاضر، دیدگاه اسلام دربارۀ حضرت عیسی(ع) و مریم مقدس(س) و نیز نگاه مسیحیت جاری به آن حضرت مورد توجه و کاوش قرار گرفته و مقایسه­ ای است بین این دو. این کتاب به حقایقی اشاره می­کند که معمولاً مبشران مسیحی از بیان آن در جوامع اسلامی پرهیز می­ کنند.

نگارنده در کتابی که تحت عنوان «این است اسلام» به زبان های اسپانیایی و انگلیسی نگاشته و به چاپ رسیده است، به موضوع مطرح در کتاب حاضر نیز پرداخته ­است. بزرگ کلیساهای شمال مکزیک آن کتاب را بسیار خطرناک ارزیابی کرده است؛ زیرا پردهها را کنار می­زند و واقعیت اعتقادات آنان را برملا می کند و به تشریح دیدگاه­ های اسلامی -که با چهرۀ تحریف شده توسط آنان از اسلام تفاوت دارد- پرداخته است.

این کتاب به «دگماتیسم مذهبی» که مبنای ایمان مسیحی است، عواقب اعتقاد به سه خدایی، اعتراف به گناهان، مراسم خداخوری (عشای ربانی)، گناهکار دانستن نوزادان حتی در رحم مادر و فلسفۀ غسل تعمید، توهین­ هایی که در انجیل تحریف شده به حضرت مسیح(ع) شده و اشکالات در عبادات آنها و امثال آن می پردازد.

لازم است ذکر شود که طرح این موضوعات در سخنرانی­ های نگارنده در غرب و ارائه منطق اسلام به زبانی ساده موجب شده بود که افراد زیادی به اسلام گرایش پیدا کنند.

امید است این کتاب پرده ها را از بخشی از حقایق کنار بزند و نه تنها مانع فریب خوردن افراد شود، بلکه پیروان ادیان مختلف و به ویژه مسیحیت را نیز به تفکر وادارد؛ تفکری که بر خلاف آموزه های کلیسا نه تنها گناه نیست، بلکه یک ساعت آن مطابق با حدیث نبوی از 70 سال عبادت بالاتر است.

نگارنده احترام وافری برای پیروان ادیان الهی و به ویژه برای مسیحیان قائل است و در این کتاب صرفاً به نقد و معرفی دیدگاه­ ها با رعایت کمال احترام پرداخته است. هرچند نقد باورهای مسیحیان خوشایند آنان نباشد و انتظار داشته باشند دگماتیسم مذهبی بر دیگران نیز حکم فرما باشد؛ لیکن همان طور که حضرت محمد(ص) فرموده­ است: «ما کسانی هستیم که در مورد دین خدا مباحثه میکنیم».

نگارنده آمادگی خود را جهت مباحثه دربارۀ موضوعات فوق با مسیحیان اعلام می­دارد.
«...لَهُمُ الْبُشْرَی فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَ أُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُواْ الْأَلْبَابِ»[3] (...بر آنان مژده باد، پس بندگان مرا بشارت ده؛ آنان که سخن را با دقّت میشنوند و بهترین آن را پیروی میکنند، آنانند که خداوند هدایتشان نموده و آنانند همان خردمندان.)

قبلا کتابی را تحت عنوان «مسیحیت از واقعیت تا تحریف» نگاشتم که محتوایش با کتاب «نیمه پنهان مسیحیت» یکسان است؛ لیکن نحوه تنظیم آن تفاوت دارد. لذا این کتاب را با نام جدید منتشر می نمایم.

در قسمت پایانی کتاب، سؤالات چهار جوابی طراحی شده است تا احیاناً در مسابقات کتابخوانی مورد بهره ­برداری قرار بگیرد.
توجه شما را به این کتاب جلب نموده، کمال تشکر خود را از کسانی دارد نظریات و نقدهای خویش را از طریق ایمیل ارسال دارند، ابراز می کند.
 • زبان کتاب
  فارسی
 • سال نشر
  1393
 • چاپ جاری
  1
 • تاریخ اولین چاپ
  1393
 • شمارگان
  5000
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  پالتویی
 • تعداد صفحات
  168
 • ناشر
 • نویسنده
 • وزن
  182
 • ISBN - شابک
  978-964-309-458-4
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  پنجشنبه 23 بهمن 1393
 • شناسه
  23059
 • دسته بندی :
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما