فراخوانی فراخوانی ...

انسان از آغاز تا انجام

3836 بازدید

مولف : سید محمدحسین طباطبایی

مترجم : صادق آملی لاریجانی

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

تصحیح و تعلیق کتاب : صادق آملی لاریجانی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید محمدحسین طباطبایی

مترجم : صادق آملی لاریجانی

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

تصحیح و تعلیق کتاب : صادق آملی لاریجانی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 476

شابک : 978-964-548-973-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1387

شمارگان : 1500

چاپ جاری : 7

تعداد صفحات : 356

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 8 بهمن 1387

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 14 مرداد 1395

کد : 2386

210,000 ریال 189,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
این اثر ترجمه ای از کتاب «الانسان» اثر علامه سید محمدحسین طباطبایی است که چگونگی و مراحل آفرینش آدمی را با استفاده از آیات قرآن کریم بررسی کرده است.
علامه طباطبایی در این اثر مراحل خلقت انسان را در سه رساله «الانسان قبل الدنیا»، «الانسان فی الدنیا» و «الانسان بعد الدنیا» بررسی می کند.

رساله اول شامل دو فصل «انسان در عوالم سه گانه وجود: ماده، مثال، عقل» و «اثبات عالم امر» است که با استناد به آیات قرآن سعی در معرفی و اثبات این عالم دارد.

رساله دوم نیز با دو فصل «معانی حقیقی، معانی اعتباری» و «اشاره اجمالی به هدایت عمومی» به بررسی زندگی انسان در دنیا پرداخته است.

رساله سوم که بسیار مفصل است و بیش از نیمی از کتاب را به خود اختصاص می دهد، در شانزده فصل به وجود آدمی بعد از دنیا توجه و سرنوشت او را از مرگ تا روز قیامت، سپس در روز جزا، شفاعت، اعراف، بهشت و دوزخ، بررسی کرده است.

فصل شانزدهم نیز در بردارنده توضیحاتی درباره عمومیت معاد است.

از موضوعات این اثر می توان فلسفه خلقت انسان، چگونگی آفرینش و نحوه زیستن انسان در این دنیا و دنیای دیگر، مراحل خلقت انسان، قبر، برزخ، نامه اعمال را نام برد.

این اثر در انتها پس از تعلیقات و توضیحات مترجم، حاوی نمایه ای از اعلام و کتاب هاست.

نحوه آفرینش انسان چگونه بود؟ فلسفه خلقت چه بود؟ در این دنیا چگونه باید باشد؟ پس از آن و در دنیای دیگر، مراحل انسان چیست: قبر، برزخ، نامه اعمال و.../
همه این مراحل از موضوعات بسیار ژرف و پر معنایی است که متفکر بزرگ اسلامی علامه طباطبایی در « کتاب الانسان» آنها را کاویده و وجود آدمی را در سه مرحله بررسی کرده است: قبل از دنیا، در دنیا، بعد از دنیا.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

هانیه یوسفی مقدم

عالی است

5 آذر 1396