loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

می خواهم دوباره عاشق شوم! (سبک همسرداری اسلامی)

3 (2)

ناشر شهد علم

نویسنده علی طحانی | احمد صادقیان | محمدحسین فلاح

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 208

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 24141 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دین اسلام، ازدواج را به عنوان امری مثبت مورد نظر قرار داده و آن را در ردیف عبادات دیگر به شمار می آورد، به طوری که آن را محبوب ترین و عزیزترین نهاد نزد خداوند اعلام می کند. فردی که ازدواج می کند نیمی از دین خود را کامل کرده، عبادات او چندین برابر فردی که ازدواج نکرده نزد خداوند ارزش دارد. در مقابل، افرادی که ازدواج نکرده اند مذمت می کند و آنان را در تعالیم دین ناقص می داند.

توجه نکردن به راهکارهایی که موجب باقی ماندنِ محبت و آرامشِ ایجاد شده در ازدواج است، می تواند باعث سردی روابط زن و شوهر گردد و از آنجا که فرد بیشترین وقت را با همسرش می گذراند، اگر این روابط سرد باشد، باعث فشار روانی و بیماری های روحی و جسمی می گردد. از این رو در این مجموعه تلاش شده است عواملی را که باعث آرامش و سکون بین زن و شوهر می گردد، از نظر اسلام انسان ساز و هم از دید روان شناسی بیان گردد و راهکارهایی برای بهداشت روانی زوجین ارائه کند.

کتاب حاضر در دوازده فصل نگاشته شده که برخی از عناوین آن ها عبارتند از: «اقتدار صحیح مردان، خواسته مسلم زنان»، «این چنین است که زندگی زناشویی تخریب می شود!»، «شناخت تفاوت زن و مرد اولین گام در ایجاد رضایتمندی زناشویی»، «هدایت کشتی طوفان زده زندگی به ساحل آرامش» و غیره.

نثر بسیار زببای کتاب و حالت داستانی آن از نکات ویژه کتاب است. تقریبا می توان گفت این کتاب یکی از بهترین کتاب ها در زمینه تربیت و خانواده با سبکی بسیار دلنشین است.

این کتاب، چند پرسشنامه با عناوین: «زن داری اسلامی»، «شوهرداری اسلامی»، «رفتار جنسی زن»، «رفتار جنسی مرد»، «محبت اهل بیت» و «سبک مقابله اسلامی» دارد که خواننده با پاسخ دادن به آن ها و محاسبه امتیاز کسب شده، می تواند خود را در این زمینه ها ارزیابی نماید.
در انتهای فصول نیز چند «کاربرگ» وجود دارد که خواننده بعد از مطالعه هر فصل به آن ها پاسخ می دهد تا میزان پیشرفت خود را ملاحظه نماید.

ویژگی جالب دیگر این کتاب، وجود جدول هایی در زمینه های مختلف است. برای مثال «بخندانید اما به شیوه اهل بیت (ع)»، «چگونه همسر خود را به برانگیختگی برسانیم»، «مردهای محترم با آراسته بودن بر عفت همسر خود بیفزایند»، «صحبت های خانم و آقا»، «تجربیات دوران کودکی منشأ بسیاری از رفتارهای امروزی ماست» برخی از عناوین این جدول ها می باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما