فراخوانی فراخوانی ...

عقلانیت ایمان

233 بازدید

مولف : هادی صادقی

ناشر کتاب : کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : هادی صادقی

ناشر کتاب : کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

وزن(گرم) : 465

شابک : 964-7019-83-1

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1386

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 397

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 27 اسفند 1393

تاریخ ویرایش اطلاعات : سه‌شنبه 24 مهر 1397

کد : 24243

360,000 ریال 324,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب حاضر، ارتباط عقل و ایمان را از حیث هنجاری پیگیری کرده و به دنبال آن است که امکان و اندازه و چگونگی عقلانی شدن ایمان را بررسی کند. محور اصلی مباحث، بررسی شرایط عقلانیت امور است که در انتهای کتاب به مسئله عقلانیت ایمان به عنوان یک موضوع اساسی پرداخته شده است. نویسنده تلاش کرده تا در همه جا از روش استدلالی بهره گیرد و از همه منابع مؤثر در این موضوع استفاده کند. افزون بر بهره گیری از منابع فلسفی و دینی غربی و شرقی، نوآوری و تولید دانش در این عرصه نیز مدنظر بوده است. موضع نویسنده در مبحث عقلانیت و تأکید وی بر عقلانیت عملی، به جای تأکید بر عقلانیت نظری و نیز ارائه ملاک های ارزیابی نظری در پیوند، عقلانیت عملی از نوآوری های این کتاب است که راهی نو فرا راه اندیشه ورزی فلسفی می گشاید.
با توسعه راهی که نویسنده آغاز کرده است، می توان به افق های تازه ای در اندیشه دینی دست یافت و گره های کوری را باز کرد. هم چنین می توان با استفاده از نظریه نویسنده، به ویژه با تکیه بر «عقلانیت ارزشی - وسیله ای» و نیز روش «فرضیه یابی» و پرورش قوای مربوط به این زمینه، چشم انداز روشنی در عرصه تولید دانش به ویژه دانش دینی ترسیم کرد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر