loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درآمدی بر الاهیات تطبیقی اسلام و مسیحیت

ناشر کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

نویسنده عبدالرحیم سلیمانی اردستانی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 232

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 24272 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
130,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نوشتار حاضر مقایسه ای است اجمالیبین دو دین هم خانواده، یعنی اسلام و مسیحیت، که امروزه در میان ادیان زنده جهان بیشترین پیرو را دارند. این دو آیین از جهات متعددی شبیه همهستند و از برخی جهات نیز با هم اختلاف دارند. مقایسه آموزه های اساسی دو آیین می تواند نقاط مشابه را به هم نزدیک تر و نقاط ضعف و افتراق را آشکار سازد. نکته دیگر این که مقایسه آموزه های این دو دین می تواند به درک بهتر آن ها کمک کند.
این کتاب، مقایسه ایست مجمل میان آموزه های اساسی دو آیین اسلام و مسیحیت. سعی بر آن بوده است که در تبیین آموزه های هر سنت، از متون مقدس و نوشته های عالمان همان سنت استفاده شود.
کتاب حاضر از ده فصل تشکیل شده که عناوین آن ها عبارتند از: «مسئله حجت»، «مفهوم خدا در دو سنت»، «وجود خدا در متون مقدس دو دین»، «اثبات وجود خدا»، «اسما و صفات الاهی»، «توحید و تثلیث»، «مسیح شناسی عهدین و قرآن»، «وحی و مکاشفه»، «انسان و نجات» و «آخرت شناسی».
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما