loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شهرگان شهر - جلد اول

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده سیمین وهاب زاده مرتضوی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 172

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

مجموعه ی هشت جلدی از مجموعه خاطرات شهدا به همت نویسنده ی متعهد، سرکار خانم سیمین وهاب زاده مرتضوی فراهم آمده است. خاطرات انتخاب شده از میان هزاران حادثه ی تلخ و شیرین آن به خون خفتگان شهید برگزیده شده است و این به معنای بهترین وقایع زندگانی آن گرامیان نیست، زیرا که چه بسیار از حوادث روزگار آنان نه در جایی ثبت شده است و نه کسی از آنها آگاهی یافته است و لذا در غبار ایام محو گردیده و آیندگان از دستیابی به آن محروم مانده اند.

این حرمان فرهنگی به دو دلیل به وقوع پیوسته: ابتدا آنان که آماده ی جانبازی در راه خدا شدند چندان به باقی ماندن نام و نشانه ی خویش راغب نبودند. زهدی پنهان اکثر آنان را به سکوت و خاموشی وامی داشت. آنها نه تنها به سختی می پذیرفتند تا از خودشان و آنچه در این راه شکوهمند و آسمانی بر آنان رفته بود سخن بگویند بلکه سعی در پنهان داشتن آن نیز می کردند تا مبادا خدای ناخواسته شائبه ی خودپسندی، خودنمایی و شهرت طلبی دامن منزهشان را آلوده سازد. زیرا آنکه بر آستانه ی ملکوت خدا ایستاده است و بی صبرانه منتظر باز شدن درهای بسته ی معرفت به گستره ی بی انتهای ملکوت و قرب الهی است، چرا باید به آنچه در حیات زمینی او اتفاق می افتد یا افتاده است توجهی داشته باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما