loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانستنیهای انقلاب اسلامی برای جوانان 70: دزفول در جنگ

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده مجید بذرافکن | هادی طحان نظیف

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 122

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

اغلب مردم دوست دارند که در هر کاری پیش قدم و اول باشند؛ دوست دارند که صف اول نماز جماعت باشند؛ در کمک کردن به پیرمردی که می خواهند از عرض خیابان بگذرد، پیش قدم باشند؛ دوست دارند که در صف اول مبارزه با مفاسد و دفاع از نوامیس مردم باشند؛ تیم فوتبال محله شان اول باشد؛ حجابشان برتر باشد؛ بچه های محله شان در رعایت ادب و انجام وظایف شرعی و اجتماعی شان اول باشند یا دوست دارند که کشورشان، زیر بار منت شرق و غرب نباشد؛ در کمک کردن و راهنمایی افراد جامعه که می خواهند از عرض خیابان زندگی و خطرات آن بگذرند، پیش قدم بوده و کشورشان در منطقه و جهان، برتر و اول باشد.

همت داشتن، شرط اول برای پیش قدمی و اول شدن است اما هر سطح از پیش قدم شدن، یک جور و یک میزان مخصوص، همت می خواهد: همت حاضر شدن در صف اول نماز جماعت، یا همت حفظ حجاب در سرما و گرما و همت در دفاع از آبرو و ناموس و شرف مملکت، همت برای اول شدن تیم فوتبال محله و همت برای راهنمایی افراد جامعه در گذر از زندگی پر بلا و پر مفسده و همت برای عدم ترک شهر و دفاع از وطن، به رغم موشک باران شهرت در هر دقیقه و هر ثانیه و به رغم نداشتن کوچک ترین جان پناهی که تو را از گزند موشک هایی که ناغافل بر سرت می ریزند ، حفظ کند و ..... برخی از کارها، به جز همت، دل شیر می خواهد، شیرپاک خوردن می خواهد و ایمان؛ ایمان به درستی راه تا بگویی: «به امام نگویید که چقدر کشته داده ایم؛ نکند خدای ناکرده، دل امام آزرده شود. به امام بگویید که مردم دزفول هنوز فرزندان زیادی دارند تا در راه دفاع از کشور و انقلاب فدا نمایند». و افتخار کنی که دزفولت، در طول جنگ، در صدر فهرست رادیو بغداد از شهرهایی باشد که در هر روز ، می خواهند بمبارانش کنند!

کتاب پیش رو، مشتمل است بر 110 عنوان داستان کوتاه کوتاه (داستانک) از دزفول و مردمش ، در جنگ.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما