loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

استادان امام: مروری بر زندگی، آثار و اندیشه ها

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده محمدقاسم بهجت

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 276

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

شناخت کامل و دقیق احوالات و افکار هر فردی بدون توجه به اساتید و آثار آنها ناقص و بلکه ناممکن خواهد بود؛ زیرا استادان و معلمان هرفردی در پرورش نیروها واستعدادهای آن فرد نقش بسزایی دارند و برآیند این تربیت و شکوفایی استعدادها در آثار فرد که کارنامه ی زندگانی و معرفی کننده ی شاکله ی اصلی تفکر آن است ، منعکس می شود. امام خمینی (ره ) به عنوان یکی از بزرگ ترین رهبران سیاسی ـ مذهبی قرن نیز به مانند سایر بزرگان دینی در دامان اساتیدی نخبه و اسلام شناسان برجسته ای تربیت شدند که زندگانی و آثار هر کدام از آن بزرگواران در خور تأمل و توجه است .

برای درک بهتر اندیشه های حضرت امام (ره ) و شناخت چارچوب تفکرات ایشان شناخت اساتیدی که امام از محضر آنان کسب فیض کردند، ضروری است . این کتاب در چندین فصل کوتاه به زندگانی اساتید امام خمینی و معرفی آثار آنان پرداخته است . نویسنده ی کتاب کوشیده است در معرفی این شخصیت ها از کلام خود امام نیز استفاده کند و برخی از جزوات و رسائل نوشته شده توسط این بزرگواران عیناً آورده است . پرداختن به روش و منش این شخصیت ها به فراخور بهره مندی امام ازمحضر ایشان و ترتیب زمانی تلمذ ایشان متفاوت بوده و نویسنده بر آن است تا با ایجاز و اختصار مطالب را نقل کند. محتوای مستند، بیان موجز و غنی کتاب بر ارزش علمی و تحقیقی آن افزوده است .

فهرست مطالب فصل اول مروری بر زندگی امام خمینی (ره ) سیر درسی حضرت امام (ره ) به بیان خودشان تحصیلات حضرت امام (ره ) به بیان حضرت آیت اللّه پسندیده سوابق تعلّم و تعلیم امام در بیان یادگار فقید ایشان فصل دوم آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی فصل سوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی فصل چهارم آیت الله میرزامحمدعلی شاه آبادی فصل پنجم افادات علاّمه ی شاه آبادی فصل ششم آیت الله شیخ محمدرضا مسجدشاهی اصفهانی فصل هفتم آیت الله میرزا علی اکبر حکمی یزدی فصل هشتم آیت الله سید ابوالحسن رفیعی قزوینی فصل نهم حضرت آیت الله حاج میرزا سیدعلی یثربی فصل دهم آیت الله سید محمد تقی خوانساری فصل یازدهم حضرت آیت الله سید حسن مدرس مروری بر زندگی شهید مدرّس از دیدگاه حضرت آیت اللّه پسندیده (ره ) مبارزه ی مرحوم مدرس و یارانش با رضاخان بازگشت به گذشته : تشکیل دولت موقت در مهاجرت سرنوشت شهید مدرس جلوه هایی دیگر از شجاعت و درایت شهید مدرّس نقل خاطرات و تقریرات استاد فقید حاج محمد وجدانی از شهید آیت اللّه مدرّس نطق مدرس در جلسه ی دهم آبان 1303 درباره ی قرارداد 1919
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما