loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

توت فرنگی های روی دیوار

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده محمد سرشار

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 120

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این عبارت را بیشتر روی پوسترهای تبلیغاتی برای خارج از کشور یا پای عکس حضرت امام به زبان انگلیسی دیده ایم؛ جمله ی مرید آن مراد که فرموده بود: «این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.» آری! حقیقت این است که انقلاب اسلامی، منظومه ی سترگی است که همه ی ابعاد و اعماق خود را در آیینه ی حضرت روح الله متجلی ساخته است و صد البته در کنار این آیینه ی خورشیدوار، ستاره ها و ماه های درخشانی هم هستند که در آسمان شب ابهام و شک و ترس و نیرنگ و خون، راه خانه را نشان می دهند و حتی خود، به پای این جاده، فرو می افتند.

«توت فرنگی های روی دیوار» مجموعه ی نه داستان کوتاه است که در پی این راه پر تلاطم، برگ هایی از دفتر فرهنگ انقلاب اسلامی را کنار جویبار پر پیچ و خم تحولات تاریخی (سیاسی ـ اجتماعی) این سرزمین در دو ـ سه دهه ی جوانی اش قرار داده است تا سبدی باشد سبز، از زیبایی ها و زشتی ها، ریزش ها و رویش ها، شادی ها و غم های فراروی پویندگان این جاده ی طولانی.

شاید بتوان وجه تمایز این مجموعه را از دیگر مجموعه هایی که درباره ی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران نگاشته شده اند، در این دانست که نویسنده ی این داستان ها، آقای محمد سرشار، خود، فرزند این انقلاب است و در روزهایی چشم به جهان گشوده که صدای بمباران های دشمن بعثی، گوش خانه های این دیار را پر کرده بود. به همین دلیل، می توان این مجموعه را نگاه «نسل سوم انقلاب» به آن دانست. نگاه نسلی که تازه به راه افتاده است تا سکان این حرکت را در دست بگیرد. عناوین 9 داستان کوتاه این مجموعه عبارتند از: همین شنبه اتفاق می افتد گل های فراموشی آخرین چهارشنبه ی زرد و سرخ توت فرنگی های روی دیوار گاهی باید رفت ژست های خنده دار حلزون های خانه به دوش سپیده ی خواب های سیاه مردی که خواب هایش را در جیبش گذاشته بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما