loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

از اعتصاب کارکنان صنعت نفت تا پیروزی انقلاب اسلامی

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده سعید تائب

سال نشر : 1382

تعداد صفحات : 256

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

برای شناخت انقلاب اسلامی ایران ، در چارچوب اقتصادی ـ سیاسی ، بررسی ، تجزیه و تحلیل نقش و تأثیر اعتصاب تاریخی کارکنان صنعت نفت ایران در سال 1357 بسیار لازم است . به طور عمده اهمیت استراتژیک ایران در صحنه ی روابط اقتصادی و سیاسی جهان، ناشی از وجود ذخایر عظیم نفت و سطح تولید این کشور است؛ از این روی کاهش شدید تولید و صادرات ایران به دلیل اعتصاب کارکنان صنعت نفت، مشکلات عظیمی را برای قدرت های بزرگ صنعتی جهان به ویژه آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، به جای گذاشت.

در این کتاب نشان داده شده که اعتصاب کنندگان چگونه خود را در چارچوب رهبری کل انقلاب قرار داده، اجازه ندادند که اعتصاب از مسیر عمومی مردم و رهبری آن در انقلاب خارج شود و از همان آغاز اعتصاب ، اعتصاب کنندگان و اهدافشان مورد تأیید و حمایت رهبر انقلاب قرار داشته است. این اعتصاب ضربه جبران ناپذیر اقتصادی به رژیم پهلوی دوم زد و آن حکومت را از لحاظ اقتصادی در سطح جهان ، فاقد اهمیت و حمایت کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما