loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گزارش راهبردی فارس 2: راهکارها و راهبردهای ایالات متحده برای امنیت سایبر

ناشر خبرگزاری فارس

نویسنده فواد ایزدی | مهسا ماه پیشانیان

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 71

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

فناوری های نوین اطلاعاتی تهدیدها و آسیب پذیری های امنیتی متعددی را متوجه کشورها اعم از کوچک یا بزرگ، پیشرفته یا در حال توسعه ساخته است. آمریکا یکی از کشورهایی است که با تهدیدهای روبه گسترش سایبری علیه زیرساخت های حیاتی نظامی و غیرنظامی خود روبرو می باشد. در این کتاب تلاش شده، پرسش هایی هم چون منابع مستقیم و غیرمستقیم تهدیدهای آمریکا در فضای سایبر چیست؟ بازیگران اصلی و عرصه جنگ سایبر چه کسانی هستند و از چه ماهیتی برخوردارند؟ هدف حملات سایبری به این کشور چیست؟ ایا هدف حملات سایبری کسب سلطه، برتری سیاسی یا استراتژیک است یا ... به دنبال ضربات امنیتی، علیه دولت یا شهروندان طراحی شده است؟ پاسخ داده شوند. در این کتاب بیشتر به راه کارهای دفاعی این کشور در حوزه سایبر تأکید شده است.

هدف از تدوین کتاب یافتن راه کارهای مناسب برای ایران در حوزه دفاع سایبری اعلام شده است و از آن جا که ایالات متحده در دهه های اخیر با حملات سایبری بسیاری مواجه بوده است اقدامات دفاعی آن کشور در این زمینه می تواند الگویی برای اتخاذ تمهیداتی شود که قرار است در ایران به اجرا درآیند.

فضای سایبر؛ مفهوم، ویژگی و اهداف، تهدیدها و چالش های امنیتی ایالات متحده در فضای سایبر، سیاست های ملی ایالات متحده برای ایمن سازی فضای سایبر و آمریکا و بزرگ نمایی تهدیدهای سایبری همراه با بخش پایانی جمع بندی محتوای تدوین شده سرفصل های کتاب پیش رو هستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما