فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

فلسفه در دام ایدئولوژی


ویراست «فلسفه در بحران»

نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 530
وزن(گرم): 775
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: شنبه 18 مهر 1394
کد : 257
تعداد بازدید: 1729
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

70000 ریال
63000 ریال
معرفی کتاب
کتاب «فلسفه در دام ایدئولوژی»، تألیف استاد «رضا داوری اردکانی»، به همت شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر شده است.
این کتاب شامل چهار بخش می شود. بخش اول «استیلای غرب» به مطالبی مانند انقلاب و اندیشه، جوهر و ماهیت غرب، لوازم و نتایج انکار غرب، غرب مدعی سلطنت بر عالم و آدم، دیانت، فلسفه و علم جدید، عقل در دین و فلسفه و فرهنگ و توسعه پرداخته است.
«تماس با غرب» عنوان بخش دوم است که مطالبی آغاز آشنایی با علم و تمدن جدید، آموزش فلسفه در دانشگاه ها، علم و فلسف، دین و زندگی کنونی، و انقلاب فرهنگی را شامل می شود.
بخش سوم «پریشانی در فکر و نظر» نام دارد که نکاتی در باب معنی علم و مراتب آن، ریشه های التقاط، علم و آزادی آری، التقاط نه!، دینی کردن عصر، غایت انقلاب فرهنگی و بحثی در باب عصر دینی و دینی عصری را بررسی کرده است.
بخش چهارم «سیاست و فلسفه» به مباحثی هم چون انقلاب و فرنگ، نظری به انقلاب مشروطه، آزادی بیان و نظر، ملاحظاتی در باب حقوق بشر و حج و زیارت می پردازد.
مقالاتی که در این دفتر آمده آمده است بیشتر به وضع فکری و فرهنگی سال های اخیر ناظر است. نویسنده در این مقالات قصد رد یک نظریه و اثبات نظر دیگر را ندارد و فلسفه ای را در مقابل فلسفه دیگر قرار نداده است، بلکه وضع روحی و اخلاقی ای را که به نظرش نابجا آمده است نشان داده است یا بهتر بگوییم به کسانی که مقاصد سیاسی را به نام فلسفه عنوان می کنند تذکر داده است که این رویه نه فقط سیاست بلکه اخلاق را نیز تباه می کند.

محصولات مرتبط
فلسفه در دادگاه ایدئولوژی
فلسفه در دادگاه ایدئولوژی
سال نشر: 1390

آشنایی با فلسفه
آشنایی با فلسفه
سال نشر: 1392

فلسفه و اسرار احکام
فلسفه و اسرار احکام
سال نشر: 1389

دروس فلسفه
دروس فلسفه
سال نشر: 1374


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!