loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کلیدی بر شهرهای پایدار

ناشر سوره مهر

نویسنده گوندولین هال اسمیت

مترجم نصیبه قمری

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 103

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 25763 10003022
3,500 3,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در زمینه مطالعه شهری رویکرد توسعه پایدار از به روزترین توسعه های دنیا است که این اثر «کلیدی بر شهرهای پایدار» نیز به بررسی مسائل توسعه پایدار در فضاهای شهری پرداخته است.
اثر مصوّر حاضر، با هدف تبیین چهارچوب و الگویی عام جهت توسعه پایدار که برای همه جوامع توسعه یافته و در حال توسعه قابل استفاده باشد، تنظیم شده است. مطالب اثر در شش بخش تدوین شده است. در بخش نخست، نیازهای اولیه انسانی مشخص و خاصیت چرخه ای سیستم های رفع این نیازها توصیف شده است. نگارنده، پس از مشخص کردن نیازها و نحوه عملکرد سیستم ها، رابطه میان رفع نیازها و پایداری جامعه را بررسی کرده است. سپس، در بخش چهارم اثر، فرآیندی را برای تدوین چشم انداز یک جامعه تبیین می کند. بررسی فرآیند تغییر و مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به موفقیت و نحوه استفاده از مزایای پویایی سیستم ها، به منظور توسعه راهبردهای تغییر، از مطالب بخش پنجم است. فصل ششم، به بحث در خصوص نکات کلیدی و موقعیت های محوری و مؤثر بر مبنای پویایی سیستم ها اختصاص دارد. رویکرد جامع نگر به همه ساختارهای شهری و بیان راهکارهای توسعه پایدار و شاخص های ارزیابی میزان پایداری، از مشخصه های اصلی کتاب حاضر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما