بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

آینده ادیان در روند جهانی شدن

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : مهران رضائی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2599810003022
11,000 9,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، پژوهشی در زمینه ارتباط آینده ادیان زنده جهان در رویارویی با پدیده جهانی شدن است.
در این نوشتار سعی شده است به پاسخ این پرسش اساسی پرداخته شود که جهانی شدن ارتباطات و مبادلات فرهنگی و به ویژه مبادلات دینی، چه تأثیری بر فعالیت نهادهای دینی و شیوه دینداری مؤمنین خواهد داشت؟
نویسنده برای یافتن پاسخ سؤال مذکور، ابتدا به روند سکولاریسم و حذف دین از صحنه های اجتماعی زندگی بشر پرداخته و نظریات مختلف مطرح شده در مورد رابطه جهانی شدن به سکولار شدن دنیای مدرن را در قالب این نظریات، بررسی نموده است.
وی در همین زمینه به کاهش اقبال به دین در قرن حاضر و روند افزایشی آن در قرون بعدی اشاره نموده و شواهد و قراین مربوط به این مسأله را نیز بیان کرده است.
وی معتقد است که نهادهای سنتی و دینی در معرض کاهش اقتدار و نفوذ معنوی هستند و از این رو با توجه به گستردگی ارتباطات در دنیای مدرن باید از ابزارهای تبلیغی پیشرفته تری استفاده نمایند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط