بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اندیشه سیاسی آیت الله آصفی

مجموعه آثار

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2601510003022
11,500 10,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، مروری بر دیدگاه ها و روش شناسی محمدمهدی آصفی در زمینه مسایل سیاسی و رویکرد فقهی وی نسبت به آن است. در ابتدای این اثر به بیان شیوه محمدمهدی آصفی در بیان مسایل مربوط به سیاست و فقه سیاسی پرداخته شده و پس از آن مهمترین آرای ایشان در این زمینه منعکس شده است. نویسنده در همین زمینه به دیدگاه های وی در مورد تأثیر عنصر ولایت در سیاست، تلاش های رسانه ای ایشان در این زمینه، تفاسیر وی از آیات سیاسی و اجتماعی قرآن، تحلیل وی از سیره سیاسی معصومین(ع)، وارد کردن مسایل سیاسی اسلام در مباحث کلامی و اعتقادی، مؤلفه های مورد توجه وی در فقه سیاسی شیعه مانند: بیعت، ولایت، امامت، قدرت، شورا، مقاومت، تشکیل حکومت در عصر غیبت و مبانی تشکیل انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در ایران اشاره نموده و نمونه هایی از آراء و اندیشه های ایشان را در مورد مسایل جاری در جهان اسلام منعکس نموده است. نویسنده تأکید محمدمهدی آصفی را در زمینه استفاده از عقلانیت و پرهیز از افراطی گری را برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی در قرن کنونی، برجسته نموده و دیدگاه وی در نقد خشونت و تروریسم و ضرورت مقاومت و صبر و نیز ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در قبال قدرت های استعماری را منعکس نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط