بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نظریه تفسیر متن

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : احمد واعظی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 447

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2614410003022
25,000 23,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، به بررسی و نقد نظریه تفسیر متن و طرح دیدگاه های موافقین و مخالفین با آن می پردازد. نگارنده پرسش های اساسی این نظریه را در سه محور اصلی «هستی شناسی معنا»، «معرفت شناسی معنا» و «اخلاقیات معنا و الزامات تفسیری متن وحیانی»، طبقه بندی نموده و با توجه به آن ها، مطالب خود را در چهار بخش سامان داده است. فصل اول، اختصاص به شرح و تبیین نظریه تفسیر متن داشته و نسبت آن با دیگر مصطلحات حوزه تفسیر، نظیر روش تفسیری، مبانی تفسیر و مناهج تفسیری، مورد بررسی قرار گرفته است. فصل دوم، ضمن بحث از چیستی معنا، از اموری نظیر تعین و عدم تعین معنا و معانی طولی و عرضی، بحث نموده و در فصل سوم که بیش ترین مطالب را در خود جای داده، ابتدا نظریه های تفسیری مشهور معاصر (هرمنوتیک فلسفی، ساختارگرایی، نوپراگماتیسم و شالوده شکنی)، به بحث گذاشته شده و سپس، نقش چهار عامل اصلی یعنی مولف، خواننده، متن و زمینه در امر فهم متن، مورد بررسی قرار گرفته است. فصل پایانی این مجموعه، به اخلاقیات معنا و الزامات تفسیر اختصاص یافته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط