بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. تقویم تاریخ دفاع مقدس (فتح بزرگ) - جلد بیستم

تقویم تاریخ دفاع مقدس (فتح بزرگ) - جلد بیستم

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : نبی کریمی | سعید پور داراب

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 1358

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2649510003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بدون شک سال 1361 در طول هشت سال دفاع مقدس، سال پیروزی های بزرگ رزمندگان اسلام و اجرای عملیات های بزرگ و گسترده می باشد و در شروع آن آغاز فصل بهار، عملیات فتح المبین همچون ستاره ای بر تارک رفیع سال های دفاع مقدس برای همیشه خواهد درخشید.

کتابی که با عنوان فتح بزرگ پیش رو دارید، جلد بیستم از مجموعه ی تقویم تاریخ دفاع مقدس است که در مرکز پژوهش های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش تدوین یافته و شامل کلیه ی حوادث در مراحل عملیاتی فتح المبین از آغاز (2/1/1361) تا پایان (9/1/1361) و همچنین سایر رویدادها در مناطق جنوب، غرب، شمال غرب و حوادث مختلف کشور می باشد. برای تهیه ی این اثر به یادماندنی، گزارش های نوبه ای عملیاتی و اطلاعاتی، اسناد و مدارک، پرونده های موجود و کتب منتشرشده و مطالب مندرج در رسانه ها ملاک بررسی و تحقیق مؤلفان قرار گرفته و سعی بسیار شده است تا مجموعه ای تهیه شود که مستند و منطبق با واقعیات و براساس مدارک موجود باشد.

پیروزی در عملیات غرورآفرین فتح المبین، حاصل ایمان و فداکاری و ایثار همه ی رزمندگان و تلاش گسترده ی نیروهای مستقر در منطقه ی غرب کرخه در توسعه ی سرپل ها و شناسایی دقیق از دشمن در ماه های قبل از اجرای عملیات و طرح ریزی دقیق و هدایت و نظارت فرماندهان و به کارگیری اصول شناخته شده ی جنگ و توانایی های موجود بود و دستاوردهای نظامی و سیاسی بسیاری بر این نبرد عظیم متصور است. اجرای این عملیات ضمن آزادسازی غرب کرخه، موجب تضعیف نیروهای دشمن و زمینه ساز اجرای سریع عملیات بزرگ بیت المقدس گردید. از ویژگی های بارز این عملیات تلفات و ضایعات سنگین دشمن و تلفات و ضایعات بسیار اندک نیروهای خودی و حضور گسترده نیروهای مردمی است که همچون سیلی خروشان به سوی جبهه ها سرازیر شده بودند.

ویژگی دیگر این عملیات سرعت در رسیدن به اهداف مورد نظر می باشد که در مدت هشت روز ضمن انهدام حداقل دو لشکر دشمن این پیروزی بزرگ نصیب رزمندگان اسلام شد.
ازجمله مواردی که در این کتاب می خوانید، تلاش بسیار گسترده ی فرماندهان و عناصر ستادی و نیروهای موجود در آماده شدن و جابه جایی به منطقه ی شمال آبادان و دارخوین و شناسایی و طرح ریزی عملیات بزرگ بیت المقدس می باشد. درحقیقت فروردین سال 1361 ماه پیروزی بزرگ و تلاش و فعالیت گسترده برای رسیدن به پیروزی بزرگ تر یعنی فتح خرمشهر می باشد. امید است مطالعه ی این کتاب موجب تقویت پایه های اعتماد به عزم و اراده ی ملت سرافراز ایران و غرور ملی گردد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط