بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. تقویم تاریخ دفاع مقدس (نبرد خونین در چزابه) - جلد هجدهم

تقویم تاریخ دفاع مقدس (نبرد خونین در چزابه) - جلد هجدهم

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : فرهاد بهروزی | نبی کریمی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 767

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2649710003022
13,000 12,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بهمن سال 1360 شاهد یکی از هولناک ترین پیکارهای رزمندگان اسلام با نیروهای بعثی بود؛ نبرد خونین در چزابه که یکی از نابرابرترین مصاف های قوای ایرانی با ارتش صدام بود.

ارتش متجاوز عراق که پانزده ماه بعد از شروع جنگ بستان را از دست داده بود بار دیگر خواست تا مناطق آزاد شده را تصرف کند. لذا صدام حسین خود شخصاً در منطقه جنگی حضور یافت و فرماندهی عملیات را به عهده گرفت. شمار نیروهای دشمن در این عملیات به قدری زیاد بود که به تعبیر یکی از شهدا «صدام با تدارکی که دیده بود حق داشت... این ادعا را قبل از حمله بکند و بگوید که من بستان را گرفتم». اما رزمندگان اسلام در این عملیات با یک گردان در چزابه جلوی حمله ی 12 گردانِ کماندویی عراق را سد کردند و اجازه ندادند ادعای صدام جامه ی عمل بپوشد. به تعبیر امام خمینی پیروزی در نبرد خونین چزابه «با قدرت ایمانی و با قدرت اسلامی» حاصل شد و باعث بر باد رفتن افکار غلط دشمنان گردید.
این کتاب در راستای ثبت و ضبط رشادت های رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس نگاشته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط