loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تقویم تاریخ دفاع مقدس - جلد هفتم

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

ویراستار احمد حیدری | شعاع الدین فلاح دوست

گردآورنده کتاب فرهاد بهروزی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 528

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

گردآوری و تدوین حوادث، تجربیات و خاطرات و تبیین ایثارگری های رزمندگان اسلام و ملت رشید و قهرمان پرور ایران اسلامی و بیان نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به تلاش و فداکاری رزمندگان و ایثارگری هزاران جانباز و شهیدان به خون خفته در این پیکار سهمگین، کاری است بسیار ارزشمند که می تواند برای نسل های آتی مؤثر واقع گردد. در ششمین ماه جنگ، رزمندگان اسلام با اجرای عملیات های محدود، تلفات و ضایعات سنگینی به دشمن وارد نمودند و زمینه را برای اجرای عملیات های سرنوشت ساز فراهم کردند.

نظر به اینکه عملیات «رقابیه» به منظور جلوگیری از دستیابی دشمن به اهداف خود در غرب شوش و در منطقه ی رقابیه صورت گرفت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به پاسداشت مقاومت و ایثار رزمندگان در شرایطی بسیار سخت و در منطقه ای بسیار دشوار، این کتاب، با نام «برفراز رقابیه» مزین گردید. در کتاب حاضر علاوه بر حوادث و رویدادهای اسفند 1359 ، به موضوعات زیر پرداخته شده است: 1. عملیات آفندی دو گردان از تیپ 55 هوابرد در جنوب سوسنگرد در روستاهای مالکیه 1 و2 و 3 در مورخه ی 7/12/59 2. عملیات محدود کلینه، سید صادق در غرب کشور در مورخه ی 15/12/59 3. عملیات رقابیه در غرب شوش در 25/12/59 4. عملیات امام مهدی (عج) در منطقه ی سوسنگرد در 26/12/59 5. ادامه ی عملیات رقابیه در غرب شوش در 26/12/59 6. عملیات چغالوند در منطقه ی غرب کشور در 26/12/59 7. دفع پاتک سنگین دشمن در منطقه ی چغالوند در غرب کشور در 27/12/59 8. انحلال فرماندهی اروند در ستاد آبادان و واگذاری مسئولیت دفاع از جزیره ی آبادان و غرب ماهشهر به لشکر 77 پیاده خراسان
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما