بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. شرح جلد هشتم الأسفار الأربعه - جزء دوم

شرح جلد هشتم الأسفار الأربعه - جزء دوم

شرح کتاب نفس (باب ششم و هفتم)

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمدتقی مصباح یزدی

تحقیق و تنظیم کتاب : محمدتقی سبحانی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 443

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2668910003022
19,000 17,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اسفار اربعه یا سفرهای چهارگانه بنا بر آثار و تعلیمات عارفان «مراحل عملی» یا در اصطلاح «مسافرت» های معنوی عرفا برای «رسیدن به خدا» است.
مشهورترین تقریر از اسفار اربعه از ملاصدرا است که نام مهمترین کتاب خود و فصول آن را با سفرهای چهارگانه تطبیق داده است. اصل این تقریر ریشه در کلمات داود بن محمود قیصری، شارح فصوص الحکم دارد. بیان قیصری نیز ناظر به تقریر ملاّعبدالرزّاق کاشانی در شرح منازل السائرین است و وی نیز صورت آن را از عفیف الدین تلمسانی در شرحش بر منازل السائرین گرفته است. این سه تقریر تفاوت هایی (به ویژه در سفر چهارم) نیز دارد.

این کتاب، شرح روان و شیوای حضرت استاد مصباح یزدی (دام ظله) بر کتاب اسفار است که نکات مبهم و ظریف متن را به بیانی شیوا موشکافی و تبیین می کند.
استاد (دام ظله) که از دست پروردگان علمی و عملی علامه طباطبایی (رحمة الله علیه) است، پس از تدریس متون متعدد فلسفی و تتبع در آثار فیلسوفان مشهور و تحقیقات فراوان که منتهی به نگارش کتاب ارزشمند «تعلیقة علی نهایة الحکمه» گردید، به تدریس اسفار پرداخت. این رشته ممتد از تحصیل، تتبع و تدریس به علاوه دقت نظر و قوه نقادی استاد، ویژگی هایی را برای این شرح به ارمغان آورد که در یک کلام، می توان آن را شرحی پخته، دقیق، بدون تطویل و در مواردی همراه با نقد توصیف کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط