بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

در آینه وحی - جلد چهارم: موانع رشد - سنت تعمیم

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده محمدمهدی آصفی

مترجم حسین سرانجام | مصطفی طباطبایی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 196

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2669910003022
12,000 10,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر، بررسی دیدگاه های قرآنی آیةالله محمدمهدی آصفی در زمینه برخی از مسایل اخلاقی و اجتماعی اسلام است. در ابتدای این اثر به بررسی نقش پیامبر اسلام(ص) و رسالت ایشان در از بین بردن غل و زنجیرهای جهل و نادانی از بشریت و از بین بردن طاغوت های بزرگ و در نتیجه انسان سازی پرداخته شده و پس از آن نقش اجتهاد در رشد و تعالی انسان از دیدگاه محمدمهدی آصفی بررسی شده است. در همین راستا نویسنده به نقش ایمان و تقوا در رشد و کمال انسان و نقش محوری ولایت خدا و اولیای الهی در هدایت یافتن او، آثار مفید آزمایش های الهی، نقش ولایت و اهمیت آن در زندگی و فعالیت های روزمره انسان ها، موضع گیری امام علی(ع) در قبال فتنه های زمان خویش به ویژه خوارج، نقش پیروی از هوای نفس در مانع بودن برای رشد و تعالی انسان، رابطه تقوا و عبادت و برخی دیگر از عوامل رشد معنوی انسان ها از منظر محمدمهدی آصفی اشاره نموده و ادله قرآنی و روایی ایشان در این موضوعات را برجسته نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما