بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

سیمای ابرار در آینه قرآن

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : علی اسلامی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 284

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2670410003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بررسی مفهوم "برّ" و "ابرار" در آیات قرآن کریم و ابعاد مختلف مربوط به آن است. در ابتدای این نوشتار به بررسی مفاهیم واژگانی همچون برّ و ابرار و بعضی از واژگان مترادف و متناسب با آن در آیات قرآن کریم مانند: تقوا، خیر، صله، احسان، صدقه، انفاق، عمل صالح و طاعت و نیز واژگان مقابل برّ مانند: عدوان، فجور، جرم و عقوق پرداخته شده و پس از آن مصادیق برّ و ابرار در قرآن مانند پیامبران، فرشتگان، امامان معصوم(ع)، مؤمنان و پرهیزگاران بیان شده است. آنگاه به توصیف خصوصیات ابرار همچون: ایمان به مبدأ و معاد، ایمان به فرشتگان، ایمان به وحی، ایمان و پای بندی به ولایت و امامت، پای بندی به اخلاق و مناقب اسلامی و نیز داشتن رفتار متناسب با مکارم اخلاقی پرداخته شده است.
در بخش دیگری از کتاب حاضر نویسنده به درجات و فرجام ابرار از منظر قرآن کریم اشاره کرده و کاربردهای این واژه در این کتاب آسمانی مانند تطبیق کتاب اعمال انسان های نیکوکار و نیز نعمت های بهشتی بر این واژه را بیان کرده و آثار نیکی و پاداش نیکوکاران در روایات بررسی نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط