فراخوانی فراخوانی ...

پیشینه تاریخی گفت و گوی اسلام و مسیحیت با تأکید بر دیدگاه شیعه و کاتولیک

مولف : محمدحسین طاهری آکردی

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 350

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
35,000 31,500 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده کتاب

امروزه در جهان اسلام و مسیحیت، نگاه خوش بینانه ای به دیالوگ وجود دارد و وظیفه مومنان هر دو دین، این است که با گفت و گوی اصولی، رعایت شرایط و ضوابط و رفع موانع، و با فراموشی گذشته، به دنبال درک صحیح و شناخت و احترام متقابل باشند تا از این رهگذر بتوانند بر بسیاری از مشکلات جهان فائق آیند.هم اکنون تبلیغات جهان غرب، علیه اسلام بسیار زیاد است و معمولا دین اسلام را دین شمشیر و خشونت معرفی می کنند و تنها راه مبارزه با این شیوه گفت و گو است.
می توان گفت و گو را در این دو زمینه انجام داد: الف) بحث و مناظره به منظور توجیه ادعاهای دینی ب) مذاکره و گفت و گو با هدف همکاری و حل مسایل اجتماعی و سیاسی بین اسلام و مسیحیت.
هر دو روش در سیره پیامبر(ص) و جانشینان ایشان وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد. بیشتر موارد تا قرن کنونی درباره موضوع نخست بود و بسیاری از گفت و گو ها برای بحث بر سر مدعاهای دینی دو طرف بود، اما در قرن اخیر، بیشتر نگاه ها در مورد موضوع دوم است. بنابراین، اهمیت گفت و گو در این قرن، نمود بیشتری دارد.
هدف از تدوین این نوشتار، بیان اهمیت گفت و گو و معرفی اسلام به عنوان دین طرفدار گفت و گو است و امید است بتواند با ذکر مبانی و موارد گفت و گو تا حدودی این اصل را ثابت کند که بر خلاف تبلیغات غربی، اسلام دین گفت و گو است، نه خشونت و شمشیر.
این کتاب پنج فصل دارد که در فصول مختلف آن به بیان گفت و گو های مسلمانان، معصومان و علمای شیعی از گذشته تا کنون با مسیحیان پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط