loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

... شاید دستمان به ماه برسد: گزیده داستان های نویسندگان جوان کرج

ناشر سوره مهر

نویسنده حوزه هنری استان تهران

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 92

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

مجموعه، کتاب حاضر حاوی چهارده داستان است که توسط تعدادی از جوانان کرج نوشته شده است. مضامین موضوعی داستان ها به شرح ذیل می باشد:

نگاه نو به روزمرگی آدم های شهری بدون درگیر شدن در بازی های فرمی و پیچیدگی های زبانی، ویژگی مشترک داستانهای کتاب است. مجموعه داستان «شاید دستمان به ماه برسد» با دو داستان از آتی جان افشان به نام های «سفر» و «صندلی خالی» آغاز می شود که هردو نگاه زنانه ای به موضوعاتشان یعنی مرگ و تنهایی دارند. فاطمه دهقان نیری، نویسنده دو داستان بعدی یعنی «دوکبوترسفید» و «سنگ بلورین»، تزلزل روابط زن و مرد را دستمایه آثارش قرار داده است. زن ها در داستان های او در مهی از حسرت و رویا زندگی می کنند.

سه داستان دیگر مجموعه نیز اگرچه برمحوریت دنیای زنانه شکل می گیرند، اما به لحاظ فرم، زبان و نوع نگاه نویسنده با داستان های قبلی متفاوتند. شیوا رمضانی نویسنده داستان های «لیست خرید روزانه»، «صید قزل آلا» و «سلول شماره بیست و هشت» گاه از مرزهای فضاسازی رئال عبور می کند و داستانش را در حال و هوایی کاملا سورئالیستی روایت می کند. در این زمینه ماجرای مردی که به ماهی بدل می شود در قصه «صید قزل آلا» اوج بیان سورئالیستی نویسنده به شمار می رود. البته مسخ و استحاله مرد ها در داستان های او را می توان در تبدیل شدن پدر خانواده به بادکنک در قصه «لیست خرید روزانه» نیز مشاهده کرد. خسرو عباسی خودلان، میلاد صادقی، محبوبه طالبی امیری، بهناز قره داغی و سارا مقدم از دیگر نویسندگان این مجموعه هستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما