بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. هستی شناسی: مبتنی بر نصوص دینی

هستی شناسی: مبتنی بر نصوص دینی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2684910003022
11,000 9,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب هستی شناسی ابتدا بحثی درباره دلالت لفظ بر معنا و اقسام دلالت و راهکار فهم معانی از دیدگاه فلاسفه و عرفا بیان می شود ، و سپس این بحث مطرح می شود که استنباط دارای اقسامی است ، که عبارتند از: قیاسی ، استقرائی و استنباط از راه بهترین تبیین یا استنباط فرضیه ایی ، و سپس در دو فصل به اصلی ترین مباحث هستی شناسی در یک فصل با عنوان احکام وجود به مباحثی از جمله: اثبات واقعیت جهان، بداهت وجود، اشتراک معنوی وجود، اصالت وجود، وحدت و جود و تشکیک آن، تخصص هستی، وجود ذهنی پرداخته می شود. و درفصل دوم با عنوان اقسام وجود به مباحثی از جمله وجود رابط و مستقل، مباحث وجوب و امکان، علت و معلول، قوه و فعل، حدوث و قدم، تقدم و تأخر که قابل استنباط از متون دینی می باشد ، پرداخته شده است .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط