بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. نمایشنامه و فیلمنامه (2-18)
  5. آشنایی با صنایع صحنه: راهنمایی جامع در تمامی زمینه های اجرایی طراحی صحنه و دکور، مدیریت و برنامه ریزی کارگاه ها...

آشنایی با صنایع صحنه: راهنمایی جامع در تمامی زمینه های اجرایی طراحی صحنه و دکور، مدیریت و برنامه ریزی کارگاه ها...

ناشر : سوره مهر

نویسنده : دانیل ای. یونیزی

مترجم : رضا مهدی زاده | امیر هاشمی مهر

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 242

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2685410003022
18,000 17,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب راهنمایی جامع در تمامی زمینه های اجرایی طراحی صحنه، دکور مدیریت، برنامه ریزی کارگاه ها، انتخاب و به کارگیری مواد و مصالح، ترسیم نقشه های اجرایی و کنترل هزینه ها است.

یک سالن تئاتر حداقل به دو چیز نیاز دارد: فضایی که بازیگر در آن به اجرا بپردازد و فضایی که تماشاگر بتواند در آن به تماشای تئاتر بنشیند. اساس یک سالن تئاتر خوب، چگونگی رابطه بین این دو فضاست. کتاب «صنایع صحنه» کتابی با رویکرد آموزشی است که تمام اجزای صحنه یک نمایش را از زوایای گوناگون بررسی می کند.

هرچند که این کتاب دیدگاهی تاریخی ندارد، اما نویسنده با مرور کلی بر سیر تحول تجربیات غرب در زمینه صحنه اجرای یک تئاتر، دیدگاه های ارزشمندی را در اختیار متخصصان این رشته می گذارد و با بررسی سالن های تئاتر کهن از جمله صحنه های تئاتر یونانیان و رومیان مولفه های طراحی صحنه مدرن را نمایان می کند. بررسی و ارایه کامل شکل گیری اجزای گوناگون صحنه های تئاتر و چگونگی اجرای آن ها در سالن نمایش، تنها در یک کتاب امری غیر ممکن است، اما این کتاب چارچوبی را در اختیار طراحان صحنه قرار می دهد که از طریق آن با تمام ادوات و ابزارآلات صحنه آشنا می شوند و با دیدن نمونه های عینی که در کتاب آورده شده، با طراحی های صحنه روز دنیا آشنایی می یابند.

اما نکته مهم تر اینکه نویسنده، بسیاری از ادوات و گونه های مختلف طراحی صحنه را مورد کنکاش قرار می دهد تا به طراحان صحنه جوان یادآوری کند که دکور صحنه باید ساده، سبک و قابل انعطاف باشد.

این کتاب که جزو کتاب های درسی دانشگاه های کالیفرنیا و لس آنجلس آمریکا هم هست؛ هم برای دانشجویان طراحی صحنه و طراحان جوان و هم برای مدیران صحنه و مدیران سالن های تئاتر، نگارش و تدوین شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط