loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

باغ ملکوت: خاطرات اسیر آزاد شده مهدی لندرودی

ناشر سوره مهر

نویسنده عبدالمجید نجفی

تحقیق و تنظیم کتاب قاسم ناظمی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 280

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 26884 10003022
55,000 52,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«باغ ملکوت» در دو فصل و بر اساس خاطرات مهدی لندرودی نگاشته شده است. در فصل اول، خاطرات او در مورد اعزام به جبهه و در فصل دوم خاطرات مربوط به دوران اسارت ذکر شده است. کتاب روایتگر سختی ها و مرارت های اسرای در بند رژیم بعثی عراق است. در فصل اول کتاب، نگارنده خاطراتی در مورد ورود به جبهه و حوادث بعدی از جمله مجروح شدن خود در جنگ نوشته است. با آغاز فصل دوم، خواننده همراه با لندرودی وارد دنیایی تاریک و مخوف می شود. او که از تیر خلاص عراقی ها جان سالم به در برده، زخمی وارد اردوگاه اسرا می شود و مجدداً مورد شکنجه قرار می گیرد. این فصل بیانگر داستان استقامت و اراده قوی اسرای ایرانی و همدلی آنها برای زنده ماندن در بدترین شرایط است.

کتاب همچنین ضمن اشاره به رفتار وحشیانه عراقی ها، نگاهی به تحول و ندامت برخی از آنها دارد؛ زمانی که سرباز عراقی با شنیدن صدای عزاداری امام حسین(ع) از داخل کمپ اسرا، مخفیانه اشک می ریزد یا سرباز عراقی که نفرین مهدی لندرودی را باعث فلج شدن فرزند خود می داند. کتاب واقعیات تلخی را بیان می کند، واقعیاتی که اگر امروز آنها را از زبان کسانی که زنده از زندان های عراق بیرون آمده اند نشنیده بودیم، باور آنها به سختی امکان پذیر بود.«باغ ملکوت» را عبدالمجید نجفی نوشته اما به کوشش سیدقاسم ناظمی منتشر شده است.

گفت: «دارم می روم مرخصی. این هفته را زندگی کن. وقتی از مرخصی برگشتم، قسم به روح مادرم، قسم به شرفم نابودت می کنم». رو به دیگر مأموران عراقی کرد و گفت: «اجازه اش را گرفته ام... بِِشَرَفِکُم، بِِشَرَفِکُم». با خودم گفتم: «وقتی رو به آن ها قسم می خورد، حتماً جدی است و واقعاً اجازه کشتن مرا گرفته است». قیس دور شد. احساس دلهره کردم. «خدایا، تیر خلاص زدند، نمردم، تا سرحد مرگ کتک زدند، نمردم، حالا این بدجنس مرا زیر شکنجه خواهد کشت».
صفحه 53
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما