loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب رویکرد های انتقادی در مطالعات فیلم، اثر جان هیل، پاملاچرچ گیسبن است که توسط علی عامری مهابادی به فارسی برگردانده شده است. این کتاب، بخش اول از مجموعه راهنمای مطالعات فیلم آکسفورد است که از جامع ترین آثار نظری در نوع خود می باشد. کتاب در بیست و یک بخش جداگانه تنظیم شده است که بخش های مختلف با نویسندگان متفاوت به هم مرتبط هستند، ولی مستقل از هم، و مخاطبان می توانند بسته به علاقه خود مطلب را دنبال کنند. جان هیل در مقدمه عمومی می گوید: هدف کتاب این است که از دریچه نگاه های متفاوت و با دیدگاه های انتقادی کلی به روش های گوناگون درک فیلم و تشریح و تبیین آن به وسیله نویسندگان و دانشگاهیان بپردازد.

ساختار اثر از این قرار است که عرصه مطالعات فیلم و انواع روش های مطالعه فیلم مصرفی کاربردی است. این کتاب علاوه بر بررسی رویکردهای انتقادی گوناگون در مطالعه متون فیلم، متون فیلم را در زمینه های اجتماعی، تاریخی و ایدئولوژیک هم مورد بحث قرار می دهد. برای مثال فصل «فمینیسم و فیلم» کتاب، نقد و نگره فمینیستی فیلم و مواردی مشابه همچون مارکیسم و فیلم، فیلم و پسامدرنیسم و... را مطرح می کند. در برخی از فصول کتاب مطالبی هم در مورد فیلم های خاص ضمیمه شده است که هدفشان ترسیم چگونگی کاربرد دیدگاه های مختلف با ذکر مثال های خاص است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما