loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سربازان چکمه پوش: خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی بهمن نوظهور

ناشر سوره مهر

گردآورنده کتاب ساسان ناطق

مصاحبه گر ساسان ناطق

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 108

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب حاضر، خاطرات بهمن نوظهور اسیر آزاد شده ایرانی است که توسط ساسان ناطق پس از یک ماه گفت و گوی شفاهی که حاصل ان شانزده نوار کاست شده بود. تهیه و تدوین شده است بهمن نوظهور با سن و سال کمش همراه با سایرین که می رفتند تا با سپر سینه هایشان، عبور دشمن را به سمت ایران اسلامی سد کنند راهی جبهه های جنگ شد. دشمنی که آمده بود تا خاک ایران را پایمال سهم اسبان آهنی شان کنند و هورا سر بدهند که پیروزند اما با وجود مردان بزرگ و کوچک چون بهمن نوظهور. نه تنها به آرزویشان نرسیدند که تا عمق چند متری کشورشان عقب نشستند. بهمن در عملیات والفجر هشت، بعد از جنگ و گریزهای زیاد در شبه جزیره فاو مجروح شد و به اسارت نیروهای عراقی درآمد. وی در آن روزگاران چهارده سال بیشتر نداشت، اما چهار سال و شش ماه اسارت در اردوگاههای مخوف عراق را تحمل کرد.

او امروز کارمند در اداره راه ترابری اردبیل است تا اثبات کند پس از جنگ اکنون نوبت بازسازی است ولو اینکه در ردیف جانبازان چهل درصدی دیده می شود. وی در این خاطرات از روزهای شیرین جنگ در جبهه های نبرد می گوید که چگونه وحدت کلمه توانسته بود آنان را برادروار در کنار هم جمع نموده و باعث سرفرازی اسلام و ایران گردند. سربازانی که در کمال آرامش به سمت آخرین فتح قله های پیروزی پیش می رفتند و با کمال طمأنینه سر به بالشت خاک می سپردند و به جانان می پیوستند. آرامش در سکوت، نیایش در دل شب، پیش به سمت کربلا و مبارزه با دشمن اهریمن، شبها و روزهای اسارت، پایمردی و رشادت در زندانهای مخوف عراق خاطرات است که وی با خوشرویی و متانت آن را روایت می کند. رهایی از اسارت و پاگذاشتن به خاک پاک وطن پایان خاطرات زیبای بهمن است که آن را با اطمینان خاطر روایت می کند و می گوید: «اگر قرار است کشته بشیم بهتره ایستاده بمیریم نه خوابیده.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما