loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ساخت گرایی، پساساخت گرایی و مطالعات ادبی (مجموعه مقاله): سوسور، اشکلوفسکی، ...

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 27211 10003022
45,000 42,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر مجموعه مقالات و ترجمه هایی از بزرگان حوزه زبان شناسی همچون سوسور، اشکلوفسکی، موکاروفسکی، یا کوبسن ژرار ژنت تودروف، بارت، دریدا که آن را گروه مترجمان و فرزان سجودی در 222 صفحه و چهارده مقاله گرد آورده اند. موضوعاتی مانند، مبانی ساخت گرایی در زبان شناسی از سوسور، هنر به مثابة فن از ویکتور اشکلوفسکی، نقش زیبایی آفرینی، هنجار، ارزش، به مثابة واقعیتهای اجتماعی، از یان موکاروفسکی، زبا ن شناسی و شعرشناسی، از رومن یاکوبسن، وجه غالب، از رومن یا کوبسن، قطبهای استفاده و مجاز، از رومن یاکوبسن، واج شناسی، شعر شناسی و نشانه شناسی از ریچارد برادفورد، ساخت گرایی و نقد ادبی، ژرار ژنت، تعریف شعرشناسی از تزوتان تودورف، علم در مقابل ادبیات از رولان بارت، مرگ مؤلف از رولان بارت «اسی / زد» از روزالیند کواردوجان الیس، دریدا و مفهوم نوشتار از ریچارد هارلند، ساختار نشانه و بازی در گفتمان علوم انسانی از ژاک دریدا که به صورت علمی به کنکاش زبان شناسی سوسور پرداخته و آن را از دیدگاه متفاوت و ساختهای نو که از آن پس به جامعه علمی اضافه شده است مورد توجه قرار داده اند.

هدف از گردآوری این مجموعه آن بوده است که معتبرترین متنهای کلاسیک اندیشة ساختگرایی و پساساختگرایی، تا جای ممکن با ترجمه هایی بهتر، به دست مخاطبان و پژوهشگران این حوزه قرار گیرد و امکان ارجاع مستقیم به متون تأثیرگذار در روند تحولات و گسترش این دیدگاه نظری فراهم شود. ترتیب مقالات در این کتاب تاریخی است و از سوسور آغاز و به دریدا ختم می شود و در این میان دیدگاههای صورت گرایان روس، از جمله اسکلوفسکی، اندیشمندان مکتب پراک، از جمله موکاروفسکی و یا کوبسن، ساخت گرایان و پساساختگرایان فرانسوی، از جمله ژرار ژنت، تودروف، بارت، دریدا ارائه شده است. با این ترجمه ها می توان در زمینه های اثرگذار در حوزه های زبان شناسی، نشانه شناسی، ادبیات و هنر راه یافت و به گنجینه متون معتبر کلاسیک موجود در زبان فارسی کمک کرد تا دنیای مدرن نیز به روی ادبیات امروز فارسی گشوده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما