loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اختران فضیلت (دوره دو جلدی)

ناشر دلیل ما

نویسنده ناصرالدین انصاری قمی

تعداد صفحات : 1952

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

جلد اول از مجموعه دو جلدی «اختران فضیلت»، مجموعه مقالاتی درباره شرح احوال و گرامی داشت 297 نفر از علمای شیعه معاصر است که در 15 سال اخیر (1372-1386 ه.ش) رحلت نموده اند. این مقالات شامل زندگی نامه علمی، اجتماعی و کارنامه پژوهشی آنان است و از تفصیل و تحلیل و نقد آراء علمی آنان صرف نظر گردیده است. مقالات مذکور پیش از این در مجله آینه پژهش سال های طولانی منتشر می شده است و اکنون در این کتاب به صورت یکجا مورد استفاده علاقه مندان قرار داده شده است. برای معرفی شخصیت ها از تصاویر آن ها و حد امکان نمونه خط، اسناد و اجازات آورده شده است.

جلد دوم از این مجموعه به گزارشی از زندگی علمی و کارنامه پژوهشی علما و روحانیون می پردازد. در این جلد علاوه بر علما و روحانیون، از گروهی از فضلای دانشگاهی و غیر معمم هم که تألیفات فراوان و پیشینه حوزوی نیز داشته اند، نیز یادشده است. «آل غفور»، «آل محمد»، «احسائی»، «احمدی بیرجندی»، «ایرانی»، «جواهری»، «تقدیری»، «بغدادی»، «غفاری»، «فلسفی»، «فقیه ایمانی»، «معزی ملایری» و «محسن مهری» برخی از اشخاصی هستند که در این کتاب به آن ها اشاره شده است. در سرگذشت «آستانه» می خوانیم: «ایشان یکی از علما و خطبای معروف جهرم بود، که نام نیکش هماره در آن خطه بر سر زبان ها و در یادها است. او در سال 1309 ش، در جهرم زاده شد و پس از دوران نوجوانی رهسپار اصفهان شد».
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما