فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

مبانی روان شناختی خانواده و رابطه زن و شوهر با تاکید بر حقوق عاطفی متقابلنوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 52
وزن(گرم): 200
تاریخ ثبت: شنبه 16 خرداد 1394
تاریخ ویرایش: جمعه 22 خرداد 1394
کد : 27517
تعداد بازدید: 154
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
معرفی کتاب
کتاب حاضر، یکی از سلسله «تک نگاشت های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» است که با هدف تولید دانش و گسترش و تعمیق ادبیات موضوعی در حوزه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نگاشته شده اند و نویسنده در آن ها با پردازش و تحلیل یافته ها و مطالعات تخصصی پیشین و افزودن یافته های پژوهشی جدید خود و تحلیل جامع و منسجم آن ها افق های تازه ای را در زمینه موردبررسی می گشاید. این کتاب به موضوع مبانی و اصول روان شناختی خانواده و روابط زن و شوهر می پردازد. مؤلف در این کتاب خانواده و رابطه پرجاذبه زن و شوهر را به عنوان زیباترین و کامل ترین رابطه در گستره هستی بررسی می کند و به تلاش مستمر زن و شوهر در ادای حقوق عاطفی همدیگر نیز اشاره می کند.
خانواده، تنها نهاد فطری، طبیعی، بی‏بدیل و جاودانه بشری است و همه نهادهای اجتماعی برای استحکام خانواده تأسیس می گردند. نظام خلقت الهی بر زوجیت استوار است و ذات اقدس احدیت همه‏ی پدیده‏ها و شگفتی‏های هستی را بر پایه زوجیت و کفویت می‏آفریند. خانواده، دو رکن اساسی دارد، زن و شوهر؛ و فرزندان -اگر باشند- ، هبه‏ی الهی (امانت و هدیه) هستند. خانواده با پیمان عرشی ازدواج و میثاق مقدس همسری زن و مردی هوشمند، آگاه، توانا، متعهد و مسؤولیت‏پذیر، با اراده و اندیشه نیل به آرامش حقیقی و تجربه‏ی خوشبختی به معنای دقیق آن بنا می‏گردد. چراکه غایت زوجیت، رسیدن به آرامش جاودان است و خوشبختی یعنی برخورداری از احساس مملو از آرامش و دل‏آرامی و امنیت درون. بی تردید، آرامش روان و بستر شکوفایی مطلوب وجود، همه در خانواده هموار می‏گردد. چرا که انسان همواره از دو موهبت و منبع اصلی آرامش بهره مند می گردد: یاد خدا و آرامیدن در کنار همسر آرامشگر.
اصلی‏ترین مؤلفه‏های سلامت و تعالی جوامع بشری را می‏بایست در کانون خانواده وارزش‏های حاکم بر آن جستجو نمود. خانواده‏ی مطلوب و متعادل و متعالی، خانواده‏ی خوشبختی است که همسران آرامشگر، در تحقق بخشیدن به غایت زوجیت که همانا نیل به آرامش جاودان است، زیباترین، گیراترین و پرجاذبه‏ترین رابطه‏های متقابل را به نمایش می‏گذارند و کانون خانواده را به بوستان پرنشاط زندگی و آموزشگاه پویا و بی‏بدیل عروس‏پروری و دامادپروری مبدّل می‏ نمایند.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!