loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درام نویسان جهان - جلد اول

ناشر سوره مهر | پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی

نویسنده منصور خلج

مترجم ستاره صالحی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 383

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 27532 10003022
65,000 61,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

چه اتفاقی برای برتولت برشت افتاد که او شاهکارهای ماندگاری مثل «گالیله» و «دایره گچی قفقازی» را خلق کرد؟ برخورد آدولف هیتلر با او چطور بود؟ چه چیز باعث شد تا او از شاعری هرج ­و ­مرج طلب به نقاد موشکاف جامعه ­اش بدل شود؟ و یا چه حادثه ­ای برای ویلیام شکسپیر رخ داد که او را از انسانی بذله گو به انسانی دردمند تبدیل کرد؟ آغاز دوران بازیگری اش چگونه بود؟ و ... همه این­ ها سئوالاتی است که منصور خلج در جلد اول کتاب درام نویسان جهان به آنها پاسخ داده و زندگی 50 درام نویس مطرح جهان را به زیر ذره­ بین برده است. او در مجلد نخستین از آشیل تراژدی­ نویس پیش از میلاد آغاز می­ کند و با ادوارد آلبی قرن نوزدهمی آن را به پایان می­ برد.

همیشه دفتر حیات و هنر درام نویسان بسیار پر­حجم بوده و مطالعه در این ابعاد گسترده، حوصله و زمانی زیادی را می طلبد، اما خلج با فشرده کردن زندگینامه­ها و با لحن روانی که برای نگارش کتابش انتخاب کرده، بررسی زندگی بزرگان تئاتر را خواندنی کرده است.
البته خلج در این کتاب تنها به بیان اتفاقات معمولی هنرمندان بسنده نکرده و سعی می­کند با بیان حوادث اجتماعی و سیاسی که بر هنرمند گذشته، چگونگی خلق اثر را از مناظر گوناگون بررسی کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما